Raksts

Konvencija mulsina prātus


Datums:
26. novembris, 2002


Autori

Dita Arāja


Diena, 25.11.2002.

Mazākumtautību konvencija neliegtu iestāties ES, bet neļautu pārmest to tiesību neievērošanu

Eiropas Padomes Vispārējai mazākumtautību konvencijai piedēvēts pārdabisks spēks, latviešu apziņā to pārvēršot bubulī, kas apdraud nacionālo identitāti, bet cittautiešu prātos — par pēdējo cerību savu tiesību sargāšanā. Latvijas uzmanību uz nepieciešamību ratificēt konvenciju ikgadējā progresa ziņojumā vērsa Eiropas Komisija (EK), tomēr valstī vienota viedokļa par nepieciešamību legalizēt šo starptautisko dokumentu nav.

EK delegācijas Latvijā vadītājs Endrū Rasbašs norāda — kaut arī EK mudina Latviju ratificēt konvenciju, tomēr skaidrs, ka Latvija ir izpildījusi politiskos kritērijus, lai pievienotos Eiropas Savienībai (ES), tādēļ atteikšanās no konvencijas ratificēšanas nekavēs Latvijas integrāciju ES. Tikmēr pašmāju etnisko jautājumu pētnieki uzskata — konvencija juridiski ir pārāk vāja un Latvijai neuzliek milzīgus pienākumus, bet tās ratifikācija izsistu no rokām trumpjus Latvijas nelabvēļiem, kas skandē, ka Latvija neaizsargā mazākumtautību tiesības. Konvencijas ratifikāciju sola veicināt arī jaunais īpašu uzdevumu ministrs tautību sabiedrības integrācijas lietās Nils Muižnieks un premjers Einars Repše.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!