Raksts

Ko visi zina, bet neapzinās


Datums:
29. maijs, 2003


Autori

Gunita Nagle


"Diena", 20. 05. 2003.

Nav tādas valsts, kur darba tirgū nebūtu diskriminēto. Taču ir valstis, kas to neapzinās

Nav skaļu tiesas prāvu par ierobežošanu vai pazemošanu darbavietā, nav pārmetumu no starptautiskām organizācijām, nav arī pētījumu par diskrimināciju Latvijas darba tirgū. Tātad nav arī problēmu? ANO Starptautiskā Darba organizācija, gatavojot ziņojumu Laiks vienlīdzībai darbavietās, izpētījusi darba apstākļus teju visās pasaules valstīs un nupat maijā nākusi klajā ar secinājumu — nav tādas valsts, kurā strādājošo tiesības nebūtu pārkāptas vai vispār atņemtas. Latvijas darba tirgus un cilvēktiesību ekspertiem atliek tikai noplātīt rokas un piebilst — diskriminācijas neapzināšanās mūsu valsts darba tirgū nenozīmē, ka visi bauda vienlīdzīgas tiesības, iespējas un labklājību.

Ziņojumā mūžsenas problēmas

Lai arī diskriminācija dažādu valstu darba tirgū ir atšķirīga, tā pastāv visur un tā vienmēr ietekmē darba ražīgumu un efektivitāti, secināts ANO Starptautiskās Darba organizācijas (ILO — saīsinājums no angļu valodas) ziņojumā Laiks vienlīdzībai darbasvietās.

Pilnu “Dienas” tekstu lasīt šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!