Raksts

Ko tur liegties, nav vērts…


Datums:
29. augusts, 2011


Autori

Gunta Leona


Par apbēdinājumu jaunajiem turpmākajā tekstā vārds mīlestība pat pieminēts netiks, kādam iedomāties, ka te personiski dalīšos ar savu jūtu pasauli, ir naivi. Kāpēc es mīlu tikai sevi, tas tagad ir mans personisks jautājums. Tā ir tikai mana politika, citu agrākās politiskās darbības pie tā mani novedušas. Ko tur liegties, nav vērts - tautai patīk "ēst" savādākos, atšķirīgākos no citiem. Pat "noēd", kamēr kāds redzams rezultāts parādās.

Kāds kādreiz aktīvs tautfrontietis man teica – neaiztiec tautu, tauta ir laba. Jā, laba, pati sevi novedusi tur, kur tā ir. Vai tad kāds cits, no malas?

Tādā interesantā laikā dzīvojam. Man atlicis tikai izturēt atlikušos mūža gadus, bet jaunajiem vēl visa dzīve priekšā. Varētu jau teikt, ka tagad ir priekšvēlēšanu (Saeimas ārtkārtas kārtējās vēlēšanas) laiks. Tas vienmēr ir bijis tāds priekšvēlēšanu reklāmas kampaņas laiks. Ar visām labajām un sliktajām daļām. Man gan šo laiku gribas dēvēt par kompromatu kampaņu. Tā tak “par velti” un tai nav tik garš nosaukums kā priekšvēlēšanu reklāmas kampaņa. Tas “trešais tēva dēls”, lai neteiktu muļķa vēlētājs taču neprot citādi cīnīties, kā tikai PRET. Cīnīties PAR viņš nemāk un diezin vai šajā dzīvē iemācīsies. Laba bijusi tā Tautas frontes skola, kā iesāka cīnīties PRET Daugavpils HES, tā cīnās visu laiku PRET. PAR joprojām necīnās, tikai solās domāt, risināt…PAR. Nu cīnās pret trim vārdā nosauktiem oligarhiem… Pašvaldībām esot aizliegts finansēt priekšvēlēšanu reklamēšanos. Bet vai ir aizliegts izdot pašvaldību izdevumus un tos bez maksas piegādāt iedzīvotājiem? Gudri esošie pašvaldību vadītāji stāsta, ka pašvaldības izdevuma mērķis nav tuvojošās velēšanas, ir tikai laika sakritība. Iedzīvotāju paskastītēs paši no sevis iekrīt arī bukleti (reklāmas lapas), kurās plaši stāstīts par deputāta kandidāta labajiem veikatajiem darbiem un to, ko viņš domās, risinās, veicinās…Nacionāļi un saskaņieši strīdās par lielām lietām,valodām, Krievijas ietekmi vai neietekmi, bet mazie Latvijas ciemi vienkārši pazūd, rupji tunājot – izmirst. Jaunie nav tādi, kuri gaidīs politikāņu sasolītā rezultātus. Viņi dara paši. 20 gadi ir pietiekami ilgs rezultātu gaidīšanas laiks. Tie, kas bijuši pie un tuvu varai, tagad saka – balstieties uz mums, profesionāļiem. Hm. kam profesionāļi bija? Sev vai visai tautai? Visādi vecie profesionāļi mēģina atgiezties. Vai tas arī nav sava veida apliecinājums tam, ka jaunie, gudrie jau sen pametuši šo zemi? Profesionāļi radīja viņiem labus apstākļus, parūpējās par viņiem…

Var, var TV pārmest, ka visām partijām nedod iespēju izteikties. Tikai tauta jau vienreiz referendumā izteica neuzticību visai Saeimai. Bet tagad tie paši, kam izteikta neuzticība (ar tikai dažiem “atbirušajiem”) startē jaunajās vēlēšanās. “Trešā tēva dēla” ētika. Vēlēšanās atkal ievēlēs tos pašus. Kāda tauta, tāda valdība. Ko tur liegties…


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!