Raksts

Ko darīt, kad nav ko darīt?


Datums:
27. aprīlis, 2009


Autori

Bezdarbnieka blogs


Lai arī aiz loga valda teju vasara, domas nemaz neraisās vasarīgas. Man šobrīd viena no lielākajām problēmām, kas seko aiz fakta, ka jāatrod darbs, ir – ko darīt? Darba meklēšanai dienā var veltīt divas, dažreiz trīs stundas. Bet, ko darīt pārējās nedaudz vairāk kā divdesmit stundas?

Taisnības labad jāsaka, ka pēdējās dienas, es agrāk par vienpadsmitiem no rīta nemostos. Pieceļos vēl vēlāk. Organismu pārņem absolūta nevēlēšanās celties, jo tev nekas nav jādara, tev nekur nav jāiet, attiecīgi tu neko nevari nokavēt. Un tā tu guli kā tāds bezdarbnieks un neko negribi. Ir ļoti grūti sevi motivēt kaut kādām kustībām, jo šķietami dzīvei pietrūkst aktuālā mērķa.

Tomēr, ja reiz ir tikts pāri sagurumam un esi sevi piespiedis piecelties, vēl ir jāatrod, ko darīt tālāk. Var iziet pagalmā un uzsist klaču ar kaimiņieni. Viņa stāsta, ka dzīvoklī atvērusi visus logus, lai caurvējš izvēdinot un sapūšot siltumu, bet pašai jāmūk ārā, lai nesavelk.

Pastaigāties pa pilsētas centrālajām ielām negribas. Tas rada psiholoģisku sajūtu, ka tev nav naudas, neviens nezin, kad būs, cik būs un vai vispār būs. Krustojumos gan krīzi nemana, smalkas automašīnas ar lieliem dzinējiem vienā laidā. Ģelovie ļuģi. Savukārt pa nomali staigājot, var iegrābties vēl lielākā depresijā. Tur dzīvi nodzērušas sejas, kuru skatienos redzams jautājums – kur vēl kaut ko varētu nozagt – rada sajūtu, ka pastaigājies pa cietuma pagalmu.

Vispār ir tāda nomākta sajūta, jo nav īsti skaidrs kā dzīvot. Neko negribas darīt. Lai arī ir apziņa, ka vajag darīt jebko, lai organisms nesāk nīkuļot. Esmu ievērojis, ja dienā izdodas atrast vismaz vienu sludinājumu, kuram aizsūtīt pieteikumu, tas rada zināmu cerības sajūtu, ka tomēr viss nokārtosies un būs labi.

Rīt atkal lielā, svarīgā diena. Satikšanās ar bēdu brāļiem un māsām aģentūras informācijas dienā


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!