Raksts

Klusuma diena


Datums:
08. oktobris, 2010


Autori

Reklāmu novērotāji


Klusuma diena, bet.... aģitācija turpinās. Iepriekšējā piektdienā, 1.oktobrī saskatījām 6 iespējamās slēptās reklāmas gadījumus. Galvenajās lomās divi aktieri: A. Lembergs un N.Ušakovs.

Klusuma diena, bet…. aģitācija turpinās. Iepriekšējā piektdienā, 1.oktobrī saskatījām 6 iespējamās slēptās reklāmas gadījumus. Galvenajās lomās divi aktieri: A. Lembergs un N.Ušakovs.

“Tautas balss”: Tirgū cilvēkiem dāvina iespēju nopelnīt naudu (LNT)

Raidījums “Tautas balss” vēsta par iedzīvotāju iespējām nopelnīt, tirgojoties Rīgas Centrāltirgū. Par jauno akciju informē AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (PLL Saeimas deputāta kandidāts).Kandidāts parādās bez īpašas vajadzības dažas dienas pirms vēlēšanām. Izdomāja veidu, kā D.Liepiņam parādīt savus „labos darbus”, protams, nenorādot, ka viņš pārstāv PLL.

Kritērijs:Pseidonotikumi. Medija vai sabiedrisko attiecību darbinieku radīts notikums, kam nav sociāli politiskas aktualitātes, kam nepiemīt t.s. ziņu vērtības, kas veidot, lai deputāta kandidāts vai partija gūtu publicitāti medijā.

Video

Ušakova popularitāte divkāršojusies (PBK)

Rīga domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) darbu Rīgas domes priekšsēdētāja amatā pozitīvi vērtē 71% rīdzinieku, liecina SKDS veiktās aptaujas rezultāti. Priekšvēlēšanu dienā varēja arī izvairīties no kaut kā slavinoša un aģitējoša.

Kritērijs:Publikācija vai raidījums ir vienpusīgs, tajā nav sabalansēti iesaisīto/pieminēto pušu viedokļi. Trūkst/ nav mēģināts noskaidrot citu iesaistīto pušu viedokli. Materiālā nav paskaidrots, ka mēģinājums noskaidrot kādas no pusēm viedokli ir noticis, bet nav izdevies.

Video

Radio “Baltkom”: Saruna ar Robertu Volfu un Gustavu Zatleru (Radio Baltcom)

Priekšvēlēšanu vakarā Radio “Baltkom” piedāvā sarunu ar SIA “Ilgezeem” valdes locekli Robertu Volfu (“Tautas kontrole”) un AS “Cēsu alus” pārdošanas un mārketinga direktoru Gustavu Zatleru par jaunajiem noteikumiem “Kvalitātes un klasifikācijas prasības kvasam un kvasa (iesala) dzērienam”, kā arī bezalkoholiskā dzēriena – kvasa – un alus rūpniecību un tirgu.

Kritērijs: Deputāta kandidāts tiek izmantots kā kāda notikuma/procesa/problēmas vienīgais/ galvenais komentētājs, raksturotājs/pārstāvis (netiek pamatots, kādēļ tieši deputāta kandidāts ir uzskatāms par labāko notikumu komentētāju).

Будем хозяевами на своей земле/ Интервью (Вентас Балсс (Вентспилс))

Paši būsim kungi savā zemē (Ventas Balss (Ventspils))

Žurnālists partijas pārstāvim ļauj brīvi izteikties, publicēts partijas pārstāvja fotoattēls.
Intervija ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Virsraksts kā ZZS sauklis. Tieši pirms vēlēšanām Lemberga domas par aktuālo politikas procesu un tur veicamajiem darbiem.

Kritērijs: Žurnālists, neuzdodot precīzus jautājumus, ļauj deputāta kandidātam netraucēti izteikties, izvēlēties sarunas tēmu un virzību, vai uzdod jautājumus, lai izceltu deputāta kandidāta personības pozitīvās iezīmes, sarunā neskarot būtiskas sabiedriski politiskas problēmas un jautājumus, kas attiecas uz deputāta kandidāta atbildības un darbības lauku.

Lembergs: no krīzēm iziet ar tālredzīgu un pareizu politisko vadību (NRA)

Intervija, kur Lembergs plaši skaidro savas idejas. Kopumā interesana intervija.Jautājumi, lai Lembergs varētu izcelties kā saimniecisks, gudrs – tieši kā viņa tēlam vajadzīgs. Tajā pašā laikā jebkādas šaubu ēnas par viņu, protams, apietas.

Kritērijs: Žurnālists, neuzdodot precīzus jautājumus, ļauj deputāta kandidātam netraucēti izteikties, izvēlēties sarunas tēmu un virzību, vai uzdod jautājumus, lai izceltu deputāta kandidāta personības pozitīvās iezīmes, sarunā neskarot būtiskas sabiedriski politiskas problēmas un jautājumus, kas attiecas uz deputāta kandidāta atbildības un darbības lauku.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!