Raksts

Ķeksītis


Datums:
03. jūnijs, 2009


Autori

Bezdarbnieka blogs


Esiet sveicināti, lasītāji! Kādu laiku biju nozudis no Jūsu apvāršņiem. Protams, tāpat kā daudzi izmantoju iespēju baudīt sauli jūras krastā, baudīt nedaudz vasaras prieka. Tāpat biju aizņemts ar nelielām haltūrām, kas palīdzēs man nedaudz ilgāk noturēties virs ūdens. Laiku pa laikam paskatos ziņas un saprotu, labāk tās neskatīties. Valsts kā tāds kuģis – bez kapteiņa, bez dzinēja, bez degvielas un pilns ar pasažieriem. Gluži kā no Labvēlīgā tipa dziesmas – konduktori (lasi – politiķi) vājprātīgie, pasažieri nolemtie.

Biju aizgājis atzīmēties savā NVA filiālē, ka esmu dzīvs sveiks, vesels un neesmu kļuvis pēkšņi par miljonāru un kādā izdevīgā uzņēmuma padomē par astronomisku algu mani arī neviens nav iebīdījis. Meitenīte, kas ir mana slepenā aģente (lasi inspektore) absolūti neieinteresētu seju pavaicāja kā man sokas, vai meklēju darbu. Apvaicājās vai saņemu pabalstu un atļāva turpināt baudīt vasaru.

Godīgi sakot biju absolūti vīlies. Gaidīju, ka inspektorei būs vismaz kaut neliela interese par manām gaitām, par manām vēlēm. Bet te – nekā. Totāls konveijers, kurā tu esi vienkārši ieraksts datubāzē. Nevar jau vainot. Blakuskabinetā pēc statusa sanākušo rinda neizskatījās, ka kļuvusi īsāka par to, kāda tā bija, kad pirmo reizi ierados es.

Starp citu, neaizmirstiet, ka šo sestdien tiem, kuriem atlikusi vēl neliela ticība un cerība šai valstij, jādodas balsot un izvēlēties konduktorus gan pašvaldībās, gan Eiropas parlamentā. Mani gan interesē cits aspekts – ja pilsētas mēra amatu var ieņemt cilvēks bez augstākās izglītības – kādēļ tādai jābūt visiem pārējiem cilvēkiem, kuri strādā pašvaldības iestādēs?

Ak jā, skatos TeTV raidījumu Tas notiek Latvijā. Baiba un kompānija zažigaet.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!