Raksts

Kāds bija vēlētāju vēstījums 14.Saeimas vēlēšanās un ko tas liecina par noskaņām Latvijas sabiedrībā (pētījums & prezentācijas ieraksts)


Datums:
20. decembris, 2022


Autori

Iveta Kažoka


2022.gada 22.decembrī Frīdriha-Ēberta fonds un Sabiedriskās politikas centrs Providus prezentēja pārskatu par svarīgākajiem secinājumiem no pirmsvēlēšanu un pēcvēlēšanu sabiedriskās domas aptaujām.

2022.gada 22.decembrī notika arī jaunievēlētās Saeimas pirmās sesijas pēdējā sēde. Līdz šim nepublicētas pirmsvēlēšanu un pēcvēlēšanu aptaujas liecina, ka 2022.gada 1.oktobra Saeimas vēlēšanās sacentās divas motivācijas: vēlme pēc stabilitātes un vēlme pēc pārmaiņām. Cik lielā mērā uzvarēja viena vai otra? Ko dažādu partiju vēlētāji ar savu izvēli vēlējās pateikt? Kādi vēstījumi raksturīgi dažādām vēlētāju grupām? Kādi dziļāki procesi Latvijas sabiedrībā notika paralēli vēlēšanām?

 

2022.gada 22.decembrī domnīcas PROVIDUS vadītāja un vadošā pētniece Iveta Kažoka prezentēja pētījuma rezultātus un aktuālākos secinājumus.

 

 

 

 


 

Sīkāka informācija par organizatoriskiem jautājumiem: Krists Šukevičs, Frīdriha-Ēberta fonda Latvijā projektu vadītājs, krists.sukevics@fes.de.
Sīkāka informācija par satura jautājumiem: Iveta Kažoka, Providus direktore, iveta.kazoka@providus.lv.
Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!

Vēl šajā tēmā

Pārskats: Kas ietekmēja vēlētāju izvēles 2018.gada 6.oktobra vēlēšanās?
Autors: Iveta Kažoka, Sintija Tarasova 13.12.2018