Raksts

Kā panākt pārmaiņas Eiropas līmenī? Latvijas pārstāvju veiksmes stāsti


Datums:
01. novembris, 2021


Latvijas nevalstiskajām organizācijām, pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem un citiem interesentiem 15. oktobrī, publiskā tiešsaistes pasākumā bija iespēja iedvesmoties no Latvijas aktīvistu veiksmes stāstiem par to, kā panākt pārmaiņas Eiropas līmenī. 

Š.g. 15.oktobrī domnīca “Providus” kopā ar Latvijas Pilsonisko aliansi ar Eiropas Parlamenta atbalstu rīkotaja pasākumu “Konference par Eiropas nākotni: Kā kļūt par veiksmes stāstu Eiropai?”, kurā ar saviem veiksmes stāstiem un atziņām dalījās:

  1. Andris Gobiņš, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents un Latvijas pārstāvis Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā. A.Gobiņš atklāja pieredzi 2015. gadā, kad Eiropā tika realizēta viņa ideja – attīstībai un sadarbībai veltīts gads ar plašāku sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā. Kā būtiskus veiksmes priekšnoteikumus Eiropas realitātes mainīšanai A.Gobiņš no savas pieredzes minēja atbalsta personu identificēšanu un atrašanu, kā arī skaidru mērķu definēšanu.
  2. Elīna Melngaile, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska padomniece, kura mineja trīs veiksmes stāstu piemērus – Eiropas Zaļā pakta taksonomiju, kurā izdevies iekļaut Latvijas intereses par ilgtspējīgas mežistrādes un biomasas atzīšanu kā zaļo ekonomisko aktivitāti, Latvijai labvēlīgu Eiropas Savienības fondu sadalījumu Eiropas daudzgadu budžeta plānā un kūdras nozares iekļaušanu fondā, lai modernizētu nozari un samazinātu tās radītos izmešus. Kā galveno veiksmes priekšnoteikumu E.Melngaile atzina sadarbību ar Latvijas ministrijām, pārstāvjiem Briselē un citām valstīm.
  3. Juris Štālmeistars, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājs par veiksmes stāsta piemēru atzina Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības padomē, kuras laikā paveikti tādi būtiski darbi kā investīciju plāna izstrāde, Datu aizsardzības regulas pamata izveide, telkomunikāciju tirgus paketes noslēgšana, atceļot viesabonēšanas tarifus un ieviešot atvērta interneta noteikumus. Kā panākumu atslēgu J.Štālmeistars minēja skaidru mērķu nospraušanu un rūpīgu sagatavošanos.

Aprakstu sagatavoja: Latvijas Pilsoniskā alianse.

Pasākums notika projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu. Pasākumu līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds. 

 

 

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!