Raksts

Jūs esat par gudru!


Datums:
29. jūnijs, 2009


Autori

Bezdarbnieka blogs


Sveicināti, saules nogurdinātie! Par laimi asinssūcēju svētki ir garām un beidzot var atgriezties pie pilnvērtīgām saules peldēm. Esmu totāli noguris no vazāšanās pa darba intervijām. Jā tieši tā – vazāšanās. Tu aizej, gudri parunā un saņem atteikuma vēstuli.

Jaunākais kronis visam bija – Jūsu kvalifikācija ir pārāk laba. Respektīvi, ja neizliksieties, ka esat stulbāks nekā esat, tad iespējams Jūs darba nepieņems, jo zinoši darbinieki nevienmēr ir pluss. Godīgi sakot esmu nedaudz izbrīnīts. Varbūt tomēr darba devējiem derētu padomāt par to, ja cilvēks ir pieteicies darbā, tad varbūt viņš arī vēlas tur strādāt.

Protams, es saprotu pārbaidītos darba devējus, kuri negrib pieņemt cilvēkus, jo viņiem šķiet, ka darbinieki būs prom, tikko tuneļa galā iedegs svecīti. Bet tomēr, šis ir iespēju laiks Jums parādīt, cik lieliski un fantastiski uzņēmumi Jūs esat, un varbūt tieši zinoši darbinieki var palīdzēt Jums kvalitatīvāk attīstīties un sasniegt jaunas virsotnes.

Par virsotnēm runāt ir viegli, ja ir ko bāzt vēderā. Tomēr, ja vēders dzied burbuļdziesmu, tad ēst gribas visiem. Pavisam citāda situācija ir laukos, kur darbīgie cilvēki paļaujas tikai uz sevi un naudu no debesīm birstam negaida. Tajā pašā laikā sūdzoties, ka nav cilvēku, kas gribētu nolasīt tās pašas zemenes šeit nevis Spānijā.

Pēdējā laikā arvien biežāk no visām pusēm dzirdu, ka cilvēki brauc prom. Tostarp arī daļa manu draugu. Paskat, arī kasjauns raksta, ka Mazais Gunārs kopā ar savu draugu aizbraukuši uz Spāniju. Šeit arī visspilgtāk atspoguļojas atziņa – ka visur ir labi, kur mūsu nav, jo Gunāram ar darba meklējumiem nevedas.

Var saprast. Cilvēkam ir raksturīgi meklēt vieglākos ceļus un to var redzēt mūsu valdības darbā ik dienu. Veselības ministre nu jau būs ar pieredzi infekcijās, varbūt šāda pieredze ir nepieciešama un tiešām vajadzīga kārtīga dezinfekcija. Bet vai būs līdzēts?

Skumstu, jo TeTv, kuru jau paspēju iemīļot ar asprātīgo raidījumu Tas notiek Latvijā iesprūdis savā attīstības ciklā. No sirds ceru, ka tas nebija tikai lēts priekšvēlēšanu projekts.

Aicinu visus paskatīties uz dzīvi pozitīvi. Lai arī bezdarbs aug, un kā ziņo draugi, manā NVA filiālē cilvēki uz pieteikšanos bezdarbnieka statusam tiek pierakstīti divas nedēļas uz priekšu (!!!!), tad tomēr vairāk kā 80% cilvēku turpina strādāt. Un tad jau atliek cerēt, ka visi uzreiz nenomirsim. Būs, kas mūs arī apglabā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!