Raksts

Jums ir tiesības redzēt šo filmu*


Datums:
27. maijs, 2008


Autori

Sandija Zvaigzne


Režisora Jāņa Vingra nepabeigtā īsfilma „Pēdējais Lāčplēsis”, kuras fragmentus svētdien demonstrēja TV3 raidījumā „Nekā personīga”, graujot valsts tēlu, tāpēc valsts naudu tai vairs nevajagot piešķirt, sašutis ir Tautas partijas frakcijas vadītājs Kučinskis. Filmu sākts veidot pagājušajā gadā ar Nacionālā Kino centra dotāciju "jauna projekta iesākšanai", taču šī gada konkursā tā pat netika pielaista pie prezentācijas, vēsta spotnet.lv.Nepaliek īsti skaidrs, kādā veidā filmai ir sakars ar valsts tēlu, bet varētu pieņemt, ka Tautas partiju ir aizkaitinājis filmas galvenais varonis, kurā Kučinskis, iespējams, saskatījis līdzību ar savu partijas biedru.

Bijušais premjers filmā ir attēlots nevis glaimojošā, bet gan satīriskā gaisotnē. Kučinskaprāt, tādas filmas būtu jātaisa par privātu, ne valsts naudu. Kultūras ministre Demakova, vairoties no žurnālistu jautājuma par finansējuma liegšanas iemesliem, atbildēja, ka neko par to nezin, ielēca mašīnā un aizbrauca.

Manuprāt, valsts tēlu vairāk par satīriskām mākslas filmām grauj politiķi ar savu rīcību, kas, konkrēti Kalvīšā gadījumā, pagājušajā gadā noveda pie sabiedriskiem protestiem, kā rezultātā viņam bija jāatkāpjas no amata.

Interneta portālos filmas autoriem izskanēja šāda ideja: izveidojiet sabiedrisku organizāciju „Par mākslas brīvību” un aiciniet ziedot filmas pabeigšanai ar saukli „Jums ir tiesības redzēt šo filmu!”.

PS Tikai neaizmirstiet internetā publicēt visus ziedotājus, lai citam Tautas partijas biedram, iekšlietu ministram Segliņam, atkal būtu ko papētīt.


Jums ir tiesības redzēt šo filmu*

Virsraksts

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!