Raksts

Jēzu, Marija — glābiet mūs no “saskaņas”!!!


Datums:
20. oktobris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Absolūtākais murgs ir organizācija mūsu valstī, kura ir pilnīgi bez jebkāda pamata piesavinājusies vārdu "saskaņa." Saskaņa starp ko un ko? Katrā gadījumā ne starp valsts iedzīvotājiem. Rīgas mērs šodien aizstiepās līdz Okupācijas muzejam un pēc tam žurnālistiem pateica, ka par to, vai Latvijas 50 gadus ilgusī okupācija bija okupācija vai nebija okupācija esot jāspriež tikai vēsturniekiem. Tā ir vecā Kremļa un tā klēpja sunīšu dziesma.

Lai būtu. Bet mērs pateica vēl kaut ko, proti — Staļina grēki nav piedodami, bet Staļins ir viena lieta, bet PSRS karaspēks un tā zaldāti ir kaut kas cits, un tāpēc viņš mēli pār pleciem kāris katru reizi, kad vajag, joņo uz krāniņveidīgo “uzvaras” pieminekli Pārdaugavā, lai sveiktu veterānus. Un te nu reiz rodas jautājums, proti: Ja Ušakovs Padumjās savienības gadījumā vēlas saredzēt lielu atšķirību starp diktatoru un viņa karaspēku, tad kāpēc viņam ir tik lieli iebildumi pret to, kas Rīgā notiek 16. martā? Jo tādā gadījumā tikpat konkrēti ir jāatzīst, ka arī Latvijas leģiona zaldāti neviens nebija Hitlers, tāpat, kā Sarkanarmijas zaldāti neviens nebija Staļins. Šāda nekonsekvence Krievijas ultrademagoģisko interešu pārstāvjiem Latvijā, protams, nav nekas neparasts, bet te runa ir par valsts galvaspilsētas pirmo personu, kura kārtējo reizi ir pierādījusi, ka vismaz par vēsturi tā zina tikai to, ko piedāvā Kremlis. Nožēlojami!

Tikams Ušakova partijas biedrs Saeimā Urbanovičs Latvijas Avīzē šodien aizgūtnēm vien stāsta par to, cik saskaņiska ir viņa organizācija. Pēc jaunā gada Saskaņas centrā vairs nebūs četras, bet būs tikai viena partija, kura nākamgad ar Sociālistisko partiju veidos kopēju sarakstu. Partijas iekšienē notiekot lielas diskusijas par visu ko pēc kārtas. Intervijas laikā Urbanovičs pat piedāvā Latvijas Avīzes grandam Krustiņam iestāties un censties pārējos pārliecināt par savu taisnību, sakot, ka varbūt viņam tas izdotos. Nu, ja. Un gailim izdosies iestāstīt, ka viņš ir begamots. Kaut vai tas, ka SC ir pietiekami daudz apmelmaņu, kuri turpina apgalvot, ka nekādas okupācijas nebija un dažos gadījumos pat, ka būtu atjaunojama Krievijas impērija (!!! — nevis Padumjā savienība, bet cara impērija) — tas liecina, ka “saskaņa” šim veidojumam ir domāta tikai un vienīgi ar tiem, kuri akceptē to pašu Kremļa izrevidēto attieksmi pret dzīvi. Tas ir gana bīstami, jo Ušakova un Urbanoviča komandai nākamā gada Saeimas vēlēšanās ir gana labas izredzes. Latviju pavērst pavisam Krievijas virzienā nudien nebūtu prāta darbs.

Vēl Urbanovičs intervijā klārē, ka gadījumā, ja kāds viņu uzaicinātu kļūt par premjerministru, tad neviens cits no “Saskaņas” centra par ministru nekļūtu, lai nerastos iespaids, ka cilvēks domā tikai par savējiem. Lai paliek tas, ka mūsu iekārtā nekas tāds nebūtu iespējams, ja vien SC neizdotos Saeimā iegūt 51 vietu un arī tad diez vai, jo cilvēki tomēr nav iekārtoti tā, lai iegūtu vietu parlamentā un tad skatītos, kā visi labākie darbi tiek doti citiem. Taču ir arī kas cits. Acīmredzot bez pat minimālākās ironijas sajūtas, Urbanovičs ir atradis par vajadzīgu piemetināt lūk, ko: “Es neko sliktu nevaru teikt par Aināru Šleseru. Viņam ir unikāla politiskā intuīcija.” Tas tajā pašā intervijā, kurā cilvēks runā par profesionālu valdību. Droši vien pat Urbanovičs ir pamanījis, ka Šlesers mūsu valstī ir nepotisma paraugbērns, un tas nu ar profesionālismu neiet kopā galīgi nemaz. Var jau arī pieminēt, kur mūs ir novedusi uzslavētā “intuīcija,” piemēram, pie Latvijas pasta gandrīz vai bankrota, jo nu jau ir izgāzies arī “intuīcijas” pilnā cilvēkbērna pasta bankas projekts. Taču galvenais tomēr ir liekulība. Ja pats ar nepotismu nenodarbojies, tad uzslavēt kādu, kas nodarbojas tikai un vienīgi ar to? Tā nav “saskaņa.” Tas ir prastākais un riebīgākais politikānisms.

Jauku visiem vakaru!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!