Raksts

Jebkuram būvatļaujas saņēmējam ir jārēķinās ar iespējamību, ka būvatļauja tiks apstrīdēta


Datums:
14. septembris, 2004


Autori

Jautrīte Briede


"Diena", 26.08.2004

20.augusta Dienā I.Čepāne rakstā “Brīvības gatvē piesmej likumu” cita starpā aprakstījusi situāciju, ka SIA N&J griezusies ar pieteikumu tiesā sakarā ar to, ka kāda Brīvības gatves nama iedzīvotāja, vēršoties administratīvajā tiesā, ir nodarījusi SIA N&J zaudējumus vairāku simtu tūkstošu latu apjomā. Zaudējumi radušies sakarā ar būvatļaujas apturēšanu (pieteikums tiesā parasti aptur administratīvā akta darbību). Rezultātā apķīlāta sievietes un viņas mātes manta (sižets par šo procesu pirms kāda laiciņa bija skatāms arī Panorāmā).

Tajā pašā Dienas numurā publicēts I.Āboliņa raksts “Ulme vienpersoniski atsauc prasību par Rīdzenes ielu”. No raksta izriet, ka A.Ulme atteicies no Vides aizsardzības kluba (VAK) iesniegtā pieteikuma administratīvajā tiesā, baidoties riskēt ar kluba finanšu līdzekļiem, ja administratīvā akta adresāts celtu prasību par zaudējumu atlīdzību. Pieteikums bijis iesniegts par Rīdzenes ielas pārsegšanu ar stikla kupolu. Spriežot pēc informācijas plašsaziņas līdzekļos, tieši iepriekšminētais gadījums atņēmis drosmi VAK turpināt tiesvedību administratīvajā tiesā.

Pilnu Dienas raksta tekstu lasiet šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!