Raksts

Jaundzimušais


Datums:
17. aprīlis, 2009


Autori

Kārlis Streips


Šorīt ļoti agri, pulksten 01.40, pasaulē nāca jauns cilvēciņš. Viņš saucas Gabriels Dilba, un viņa mamma Linda ir mana pusmāsa no nelaiķa tēva otrām laulībām. Tēvs ir Huberts, viņš ir policists.

Mazais Gabriels nezina, ka piedzima krīzes laikā. Pats, protams, tur nebiju, bet jādomā, ka slimnīcā viņu un mammu aprūpēja speciālisti un sirdsmāsiņas pēc vislabākās varēšanas un gribēšanas. Mājās viņš brauks uz Pārdaugavu, kur, paldies Dievam, jau izsen sarūpēta skaista dzīves vieta ar lielu dārzu, skaistu suni un diviem elegantiem kaķiem (kuriem nu būs jāiemācās liela, liela pacietība). Viņš dzimis ģimenē, kurā, paldies Dievam vēlreiz, neviens nav pazaudējis darbu, ja arī policisti ir to ļaužu kategorijā, kuri šogad vairs nepelna tik, cik pelnīja pērn. Viņš nezina, ka valsts joprojām paģērē 40 procentu finanšu samazinājumu visās nozarēs pēc kārtas. Gabrielam Latvijā ir tuvinieki, tajā skaitā onkulis Normunds, tante Lolita un brālēns Niklāvs, kuram patlaban ir seši gadi. Viņam ir vectētiņš un ļoti eleganta vecmāmiņa.

Varbūt Gabriels par pašreizējo krīzi zinās tikai kā par vēstures elementu, iespējams, kad pēc sešiem gadiem būs laiks iet skolā, tas viss būs aizmirsies, un Latvija atkal dzīvos uz daudz zaļāka zara. Uz to neskatoties, Gabriels vienalga ir piedzimis brīvā un neatkarīgā Latvijā, viņš ir latvietis, un ir interesanti padomāt, par ko viņš dienās kļūs. Vai policists, kā tētis? Varbūt sekos mammas pēdās un kļūs par sabiedrisko attiecību speciālistu. Maz kas var gadīties — varbūt būs žurnālists. Varbūt aktieris. Varbūt Formulas braucējs. Varbūt 2051. gadā kļūs par Latvijas prezidentu.

Jo šodien dzimušam Dieva bērnam ir visas iespējas pēc kārtas. Patlaban Gabriels Dilba vēl nav iemācījies ne laba, ne ļauna. Viņam gribas ēst, viņš grib gulēt. Viss pārējais var pagaidīt. Ja puisis dzīvos veselīgu dzīvi, viņam ir visas izredzes vecumdienās ieraudzīt 22. gadsimtu. Uz to neskatoties, sākot ar 2009. g. 17. augustu, Gabriela priekšā stāv tā lieliskā, elpu aizraujošā un fantastiskā lieta, kuru mēs saucam par dzīvi. Lai Dievs stāv viņam klāt, lai viņš aug krietns un vesels, labs un priecīgs. Sveiks, Gabriel! Sveiks šajā pasaulē!

Jauku Tev un visiem šo dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!