Raksts

Izpratne par žurnālistiku mainās


Datums:
11. septembris, 2002


Autori

Anita Brauna


Šī priekšvēlēšanu kampaņa Latvijas medijos iezīmējas ar to, ka žurnālistiem, kuri nolēmuši kļūt par politiķiem, vairs nav tik viegli iespraukties ēterā vai laikrakstu slejās, turpinot uzdoties par objektīviem žurnālistiem, kuri pārstāv tikai un vienīgi sabiedrības tiesības zināt patiesību.

Vairāku mediju redaktori vai paši žurnālisti ir paziņojuši, ka deputāta kandidāti darbu medijos pārtrauks. Tas liecina, ka izpratne par ētisku žurnālistiku ir augusi un mediju pārstāvji saprot, ka žurnālistika nav savienojama ar kandidēšanu vēlēšanās. Nav savienojama pat gadījumā, ja reportāžas tiek gatavotas par sportu, jo žurnālista vārda un garadarbu publicēšana nozīmē šā kandidāta popularizēšanu par brīvu iepretim citiem, kuriem tādas privilēģijas medijs nepiešķir.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!