Raksts

Izglītības maisam divi caurumi


Datums:
12. decembris, 2001


Autori

Ilze Grīnuma


Diena, 20.11.2001.

Efektīvāk izmantojot izglītībai atvēlēto finansējumu, skolotājiem varētu būt 200 latu un lielākas algas

Ja pārdomāti samazinātu skolotāju un skolu skaitu Latvijā, pedagogu algas varētu paaugstināt nevis par desmit latiem kā līdz šim, bet, iespējams, noteikt 200 latu algu ar cerību to palielināt atkarībā no padarītā darba kvalitātes. Tik pārdrošus ieteikumus nemitīgi papildu finanses prasošajai izglītības sistēmai piedāvā Sorosa fonda-Latvija (SFL) nesen prezentētā izglītības pārskata autori. Dienas aptaujātie speciālisti izglītības sistēmu sāktu reformēt divos veidos: sakārtojot skolu tīklu kā skaita, tā energoefektivitātes ziņā un uz ietaupīto resursu rēķina veicot skolotāju algu reformu, iespējams, samazinot arī to skaitu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!