Raksts

Īstenības kritika


Datums:
29. jūlijs, 2002


Autori

Uldis Krastiņš


"Diena", 25. 07. 2002.

Visi piekritīs, ka nepieciešama teātra, literatūras, arhitektūras kritika. Tā kā Latvija ir neliela valsts, savējo vidū bieži vien kritikai grūti saglabāt objektivitāti. Arī visas valsts mērogā notiekošo nepieciešams izvērtēt kritiski, un ir labi, ja iespējams gūt vērtējumu no malas.

Eiropas Padomes ekspertu institūcija cīņai pret rasismu — Eiropas Komisija pret rasismu un neiecietību (ECRI) 23.jūlijā publicēja ziņojumu, kurā aplūkots rasisms, ksenofobija, antisemītisms un neiecietība Latvijā. Šis ziņojums tika sagatavots pēc ECRI delegācijas vizītes Latvijā 2001.gada septembrī, kad ECRI locekļi tikās ar politiķiem un valdības pārstāvjiem, kā arī nevalstiskajām organizācijām, to skaitā nacionālo minoritāšu pārstāvjiem. Tā kā ECRI ziņojumu Komisija pieņēma 2001.gada decembrī, tajā nav ņemta vērā notikumu vēlākā attīstība Latvijā, arī daži pasākumi, kas patiesībā atbilst ziņojumā minētajām ECRI rekomendācijām.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!