Raksts

Intervēt mīluli/ intervēt nemīluli


Datums:
09. aprīlis, 2013


Autori

Mediji pirms vēlēšanām


Foto: kretyen

Divi Rīgas mēra amata kandidāti PBK: kā atšķiras intervijas?

[ieraksta autore: Iveta Kažoka]

Atzīšos, ka viens no maniem lielākajiem televīzijas ziņu monitoringa pārsteigumiem – Pirmais Baltijas kanāls. Vismaz šobrīd, pusotru mēnesi pirms vēlēšanām, vakara ziņu kvalitāte caurmērā ir ievērojami augstāka nekā tas, ko redzēju iepriekšējos vēlēšanu ciklos. Protams, gadās arī švaki sižeti (gadās arī spēcīgi!), bet vismaz elementāra žurnālistikas ētika (viedoklis – pretviedoklis; dažādu partiju atspoguļojuma balanss) tiek ievērota. Tāpat arī tēmu izvēle: PBK ar dažiem izņēmumiem (un tādi ir visos televīzijas kanālos) aptvertās tēmas ir teju analoģiskas kā citur.

Vienīgais līdz šim novērotais izņēmums: intervijas.

2.aprīlis. Intervija ar Rīgas mēra amata kandidāti no RP Ingu Antāni. Jautājumi par atbildību par to, kas notiek Rīgas brīvostā ( “vai uzskatāt savu darbu par ideālu”), par iespējamu interešu konfliktu, par iespējamu sponsoru ietekmi, par partijas sponsoriem vispār, par zemajiem reitingiem.

8.aprīlis. Intervija ar Rīgas mēra amata kandidātu Nilu Ušakovu. Pavisam cita toņkārta. Kandidātam tiek dota iespēja izklāstīt savu programmu, patiesībā intervētāja pati viņam liek atbildes mutē – “spriežot pēc mūsu sižeta, ar nākotnes prioritātēm viss ir skaidrs: tā ir sociālā sfēra, ceļi, u.tml. Bet par kādiem vēl sasniegumiem, izņemot bezmaksas transportu, bērnudārzu, skolu remontu –[…] vēlējos konkrētāk pajautāt par pilsētas uzkrājumiem; vai sanācis ko nopelnīt?

Piedošanu, bet šis nudien neizklausās pēc žurnālistikas! Vienīgais, kas šo interviju kaut nedaudz attaisno – intervētāja liegi un maigi tomēr Ušakovam pajautā par opozīcijas pretenzijām par Rīgas deficītu, nekustamā īpašuma nodokli un Rīgas nekustamo īpašumu pārdošanu. Arī tas jau ir progress, ja ņem vērā, ka 2011.gadā pat šādu jautājumu jebkādā toņkārtā nebija! Taču kontrasts starp abām intervijām ir milzīgs.

Intervija ar Antāni internetā atrodama šeit, intervija ar Ušakovu – šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!