Raksts

Integrācijas strupceļš


Datums:
16. septembris, 2003


Autori

Ilmārs Latkovskis


Diena, 16.08.2003.

Krieviskākas Latvijas atzīšana vai krievu asimilācija. Tās ir divas nesavienojamas integrācijas jēdziena izpratnes. Abām Latvijā ir lielas adeptu grupas. Protams, cilvēki reti kad savu viedokli pasaka tik kategoriskā veidā. Vienkārši valdošās politkorektuma normas nepieļauj tādus izteicienus. Līdz ar to pati sabiedrības integrācija jau krietnu laiku muļļājas strupceļā.

Par spīti garlaicīgajam skanējumam, ar integrācijas vārdu tagad vēl krietni var pakratīt fondu naudu un, kā redzams, arī izsist politisko kapitālu. Var uzskaitīt integrācijai veltītos bukletus, konferences, raidījumus utt. Taču neviens nevar pateikt, vai no tā ir kāds labums. Nav iespējams noteikt, cik tālu esam no mērķa, ja nezinām, kurp ejam.

Konkrēts piemērs minētajiem vispārinājumiem ir nesenā jezga ap integrācijas lietu ministra amata un visa viņa sekretariāta likvidāciju. Jaunā laika politiķi ministram Nilam Muižniekam un viņa komandai pārmeta sabiedrības šķelšanu. Te nu atduramies pret dažādo izpratņu un politkorektuma problēmu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!