Raksts

Harisma. Harisma?


Datums:
04. aprīlis, 2011


Autori

Gunta Leona


Sev dotos solījumus vienmēr pildu. Solīju, ka par Osho gāmatu "Apskaidrības ABC" rakstīšu ko pāris dienu laikā tajā ir īsi gabaliņi. ar virsrakstu afabēta secībā. Nu jau pagājusi vairāk kā nedēļa. Un es joprojām "stāvu" pie harismas. Pie mums tā ir populāra lieta, kas saistīta ar politikāņiem. Es jau sen domāju, vai tā harisma ir mūžīga, vismaz attiecīgā cilvēka, kam tā harisma piemīt, mūža garumā. Tikai kā jau viss, kas saistīts ar politikāņiem, ir nezināms, mistisks...

Arī Osho savā īsajā gabaliņā par harismu piemin politiķus, kuri tad, kad zaudējuši, ir veci, nožēlojami, pat ikdienišķi cilvēki. Parasti. Kaut varas gados ietekmējuši miljoniem līdzcilvēku ikdienu.

Nezinu, vai esmu pareizi sapratusi, var gadīties, ka citam ir cits uzskats. Man jau arī tā bija problēma, kad visi saskatīja harismātiskas iezīmes politikānī, ikdienišķā cilvēkā. Tas, ka cilvēkam piemītot harisma, pat tiek šodien joprojām popularizēts utt…

Osho raksta – “Parastam cilvēkam reizēm piemīt kaut kas līdzīgs harismātiskam spēkam, bet tu būsi pārsteigts, uzzinot, ka tas nebūt nav harismātisks spēks. Tas ir kaut kas gluži pretējs – tā ir pārpārēm plūstoša seksuālā enerģija. Harismātiskā pārdzīvojumā cilvēkam piemītošā enerģija atrodas savā augstākajā centrā. Tā atrodas septītajā centrā jeb sahastratā, viņpus kuras tu ieej bezgalībā, viņpus kuras tu vairs nepastāvi un tu esi viss. Tā ir tā pati enerģija”.

Vai pie mums nav gadiem uzturēts un saglabāts mīts – viņam (viņiem) piemīt harisma? Cilvēkiem, pat viņu uzstāšanās laikā iestājas kas līdzīgs orgasmam. Bet varbūt harisma tam nav nekas cits kā milzīga, pat neizlietota seksuālā enerģija? Tiek pie jaunākas sievas (vīra) un harisma beidzas?

Varbūt visai sabiedrībai vajag iestāstīt, ka budžeta konsolidācijai piemīt harisma ( aiz tās konsolidācijas sameklēt cilvēku nevajadzētu būt pārāk grūti) un tad visi nepārtrauktā orgasmā samierinātos ar naudas nepietiekamību dažādām vajadzībām. Bez naudas var iztikt, ka tik orgasms.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!