Raksts

Gruzijas lieta ir mūsu lieta


Datums:
09. augusts, 2008


Autori

Pēteris Timofejevs Henriksson


Šodien ap trijiem ieslēdzu BBC World ziņas, lai piedzīvotu ārkārtīgu pārsteigumu – Krievija ir pārkāpusi Gruzijas teritoriālo integritāti un uzsākusi militāro kampaņu pret savu kaimiņvalsti. Diemžēl, jāpiekrīt bijušajam ASV vēstniekam Ričardam Holbrukam, ka Krievija ilgi ir mēģinājusi provocēt Gruziju un, šķiet, ka beidzot tas ir izdevies. Tagad Krievija „aizsargā savus pilsoņus” un iebrūk neatkarīgā valstī. Tas notiek šodien, 21. gs. sākumā, kas man šķiet pilnīgi neticami... bet tomēr ir fakts.

Tomēr man ir jautājums, kas var smirdēt pēc konspirācijas teorijām, bet tik un tā – vai būtu pārsteidzīgi vērtēt Krievijas iebrukumu Gruzijā Olimpisko spēļu atklāšanas dienā, kad parasti visas valstis ievēro tā saucamo olimpisko mieru, kā plānotu izaicinājumu? Vai vismaz kā apliecinājumu Rietumiem, ka Krievija ir back and kicking? Tomēr mani satrauc vēl vairāk tas, kāds tad būs Rietumu atbildes solis? Vai mēs noskatīsimies, kā Goliāts satriec mazu demokrātisku valsti un pazemo Rietumu vērtības mīlošo Saakašvilli? Vai Latvija un Rietumi principiāli iestāsies sabiedrotā aizsardzībai vai pragmatiskas izdevības dēļ upurēs Rožu revolūcijas ieguvumus? Ja Krievija nekaunās iebrukt Gruzijā, vai līdzīga nelaime var piemeklēt arī mūs? Visbeidzot – ko tieši nozīmēja Medvedeva izteikums: “Mēs nepieļausim, ka ar mūsu cilvēkiem šādi rīkojas?”

Gruzijas lieta ir mūsu lieta.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!