Raksts

Godīgs atklātums. Atklāts godīgums


Datums:
31. marts, 2011


Autori

Gunta Leona


Nevajadzīgas lietas. Konsolidētas. Ha.Par politiku runāt ir kaitīgi, tas izraisa strīdus. Bet nodarboties ar politiku, mēģinot ietekmēt un pat to darot, nav kaitīgi? Ja kāds atklāti saka, ko domā par politkāņu izdarībām, tad citi apspriež ne jau tās izdarības, bet pašu teicēju. Piemēri nav tālu jāmeklē - kā Kārlis Streips parādās, tā "aprunā" ne politikāņu sastrādāto, bet homoseksuālismu. Kāds var pateikt - ir labāk vai sliktāk, ja bērnu nav vispār vai ir tādi "ar pirkstu taisīti", kā dažam kaku maisiņu mētātāju atbalstītājam?

Kurš tad ir godīgāks un atklātāks – tas, kurš visiem atklāti izteicis savu ikdienas problēmu vai tas, kurš par to nerunā, bet runā tikai par citiem? Runāt runā, darīšanas rezultātus ēd visa tauta. To emigrācijas realitāti drīz varēsim skaitliski redzēt, ja tik tā būs patiesa.

Politika.lv ir kāds viltvārdis. Gan jau pilnīgi slims un neārstējams, vai arī no kāda naudas maisa atkarīgs. Ir gan viena tablete, kas viltus streipam palīdzētu – tablete nāve. Kurš būs tas drosmīgais, kas viņam to iedos? Vieglāk ir viņa muļķības neņemt galvā. To mēs, vismaz daži, arī es, protam.

Runājot par mani pašu. Es nepretendēju ne uz kaut kādu mistisku talantīgu rakstīšanu. Tikai šodien rakstīšana ir mans dzīvesveids. Pie tā mani noveda kāds cits, pats, paldies Dievam, nositoties.

Paralēles vilkt nav labi. Bet es kaut kā mēģinu eksistēt, pat dzīvot. Vai mūsu valsts pēc krīzes attapsies? It kā jau tie gudrie sola – notiek tas un tas, rīt būs vēl labāk. Tikai, cik ilgi tauta viņiem ticēs?

Ir pat tādi, ka vēlas tautu atgriezt kaut kādā pagātnē, vēsturē. Vēsture ir jāzina. Bet dzīvojam šodien, tagadnē. Tas, vai pieņemam, vai cenšamies kā mainīt notiekošo, ir mūsu pašu lieta. Notiekošā ietekmēšanai nepieciešams arī ķēriens. Viens var tikai runāt gudri, bet nekas nenotiek. Darīšanai viņam nav ķēriena. Otrs muļķigi runājot var ietekmēt darīt citus – ir ķēriens ietekmēt darīt citus. Vēl vienam nesanāk ne tas, ne tas. Nav ķēriena.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!