Raksts

Glāze ir pustukša vai līdz pusei pilna?


Datums:
30. aprīlis, 2003


Autori

Edgars Sauka


Zemgales ziņas, 30.04.2002.

Runājot par starpnacionālajiem jautājumiem, pēdējā laikā atkal šķēpi tiek lauzti par to, ka no nākamā gada mazākumtautību vidusskolu klasēs virknē priekšmetu mācības jāsāk valsts valodā. Diskusijās visbiežāk iesaistās krievu skolu pedagogi, kā arī minoritāšu tiesības aizstāvošie politiķi.

Protestētājiem pret valsts valodas ieviešanu galvenais arguments ir nodokļu maksātāju tiesības izvēlēties izglītības valodu. Vēl tiek norādīts, ka reforma tiek rīkota sasteigti, bez pienācīgas mācību programmu eksperimentālās pārbaudes un skolotāju metodiskās sagatavošanas. Turklāt visi kā viens ir gatavi apgalvot, ka skolotāju latviešu valodas zināšanas ir pārāk vājas, lai realizētu pietiekami kvalitatīvu mācību procesu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!