Raksts

Georga Brunnera vīziju atceroties


Datums:
18. jūnijs, 2004


Autori

Leo Dribins


Diena, 05.06.2004.

Eiropas Savienības valstu etniskās minoritātes — vērtība un problēma

Eiropas Padomes Vispārējas konvencijas ratifikācija atņemtu Maskavai iespēju izvirzīt savas pretenzijas ne tikai pret Latviju, bet arī pret Eiropas Savienību. Tomēr daudz nozīmīgāka būtu ratifikācijas sagatavošanas un pašas ratifikācijas ietekme uz 40% Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju prātiem, tas veicinātu Krievijas spiediena mazināšanos, uzskata vēsturnieks Leo Dribins.

Eiropas Savienības paplašināšanas svētku taurēm skanot, līdztekus izskanējušas jaunas prognozes par gaidāmo etnisko minoritāšu lomas ievērojamu palielinājumu ES kopdzīvē, jo no jaunajām dalībvalstīm lielā skaitā ienākot ārkārtīgi prasīgas un enerģiskas mazākumtautības, kas padarīšot ES iekšējo gaisotni nemierīgāku un nestabilāku. Tā, piemēram, izsakās daži etnopolitikas komentētāji Vācijas, Austrijas, Nīderlandes radiokomentāros. Turklāt viņi nebūt neiebilst pret paplašināšanu, tikai norāda uz ES valstu politikas jaunajiem uzdevumiem, kuri tūlīt pat jāsāk atrisināt, koriģējot ES minoritāšu politikas “stratēģiju un taktiku”.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!