Raksts

Esmu drošs – atbalsts būs


Datums:
14. septembris, 2001


Autori

Aivars Ozoliņš
Pauls Raudseps
Sarmīte Ēlerte


Diena, 01.09.2001.

Latvijas Bankas prezidents Einars Repše intervijā Dienas galvenajai redaktorei Sarmītei Ēlertei, komentāru lapas redaktoram Paulam Raudsepam un komentētājam Aivaram Ozoliņam.

21.augustā, atbildot uz jautājumu, kāpēc savam paziņojumam par iespējamo iešanu politikā izvēlējāties tieši šo datumu, jūs teicāt, ka «sajūta reizēm ir, ka būtu jāatgriežas uz barikādēm». Tolaik, pirms desmit gadiem, uz barikādēm varēja vienoties par vienu ideju — Latvijas neatkarību. Tagad ir daudz partiju, daudz dažādu uzskatu. Kāda tad ir šī jūsu barikāžu sajūta un vai šāds mesiānisms nav pārspīlēts?

Es domāju, ka nē, ka pati situācija ne tuvu nav pārspīlēta. Latvija šodien, desmit gadu pēc neatkarības atgūšanas, varētu dzīvot daudz labāk, nekā dzīvo šobrīd. Ja mēs paskatāmies kaut vai uz mūsu laukiem — laukos cilvēks vienmēr ir dzīvojis un, es ceru, arī dzīvos. Lauku cilvēks faktiski ir tas, kas pabaro Latviju un kas vienmēr ir varējis pabarot arī sevi. Šobrīd atsevišķos rajonos lauku izdzīvošana ir apdraudēta. Lauku cilvēks ir nonācis tādā stāvoklī, ka viņš atsevišķos gadījumos nespēj nodrošināt pat savu izdzīvošanu.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!