Raksts

E-Rīgas skaidrošanas tēriņi — neskaidri


Datums:
10. marts, 2003


Autori

Jānis Krastiņš


"Diena", 05.03.2003.

Kaut gan Rīgas domes finansētais e–Rīgas projekts pagaidām katra pilsētnieka apziņā jūtamas aprises vēl nav ieguvis, tā skaidrošanai pērn iztērēti vairāk nekā 34 000 latu, kas samaksāti uzņēmumam Mediju tilts (MT).

Dienai vēloties iepazīties ar precīzu darbu un tēriņu atšifrējumu, MT projektu vadītājs un vienlaikus domes informācijas tehnoloģiju centra (ITC) sabiedrisko attiecību konsultants Mārtiņš Krieviņš pavēstīja, ka ikmēneša atskaites, ko uzņēmums iesniedzis nodokļu maksātāju uzturētajam ITC, «teorētiski nav publiskojamas, jo varētu saturēt konfidenciālu informāciju».

Viņš gan piekrita pēc dažām dienām atskaites parādīt — kopēt tās nedrīkstot.

«Tas ir absurds,» situāciju komentēja sabiedrības par atklātību Delna direktore Diāna Kurpniece, uzsverot, ka sabiedrībai ir tiesības līdz pēdējam santīmam iepazīties ar pašvaldības tēriņiem un par to pieejamību šajā gadījumā būtu jārūpējas pašam ITC, ne sabiedrisko attiecību firmai.

Tuvāko triju gadu laikā e-Rīgas vajadzībām plānots tērēt aptuveni 13,4 miljonus latu…


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!