Raksts

E-Rīga — par 13,4 miljoniem


Datums:
27. marts, 2002


Autori

Elīna Starostniece


"Diena", 26.03.2002.

Lai gan informācijas tehnoloģiju attīstībā Rīgā jau ieguldīti miljoni, tehnoloģijās plānots ieguldīt vēl un vēl

Rīgas dome iecerējusi īstenot e-pilsētas projektu, kas pirmajos trijos gados varētu izmaksāt ap 13,4 miljoniem latu. Lai gan projekta mērķis noteikts visai cēls — uzlabot pašvaldības darbu un iedzīvotāju apkalpošanu, sniedzot iespēju daudzus no pakalpojumiem veikt elektroniski, neskaidrības rada milzīgā finansējuma izlietojums, jo projekta autori par to nesniedz informāciju. Turklāt dome jau līdz šim informācijas tehnoloģijās (IT) ieguldījusi vairākus miljonus. Valmierā, piemēram, par daudz mazāku summu — 8,85 miljoniem — Baltijas kiberpilsētas projekta ietvaros tiks būvēta jauna IT centra ēka, iegādātas IT iekārtas.
Jau tuvāko mēnešu laikā vēl arī citi interneta pakalpojumus nodrošinošie uzņēmumi plāno nākt klajā ar informāciju par daudz pievilcīgākām tīmekļa cenām no nākamā gada.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!