Raksts

E-pārvaldei vajag plašāku tīmekli


Datums:
14. septembris, 2001


Autori

Gints Feders


"Diena", 15.05.2001.

Atgriezies noguris no darba, cilvēks mierīgi iekāpj istabas čībās, paņem krūzi siltas tējas, ieslēdz savu mājas datoru un ir gatavs samaksāt zemes nodokli. Atliek tikai savas pašvaldības mājas lapā atrast aizpildāmās veidlapas un ar interneta bankas starpniecību samaksāt. Tāda ir maijā sabiedrības izvērtēšanai nodotās e-pārvaldes koncepcijas autoru vīzija par to, kā valdībai un pašvaldībai ātri un ērti apkalpot iedzīvotājus. Zinot, ka Latvijā interneta lietotāju nav vairāk par 170 000, iecere šķiet pārlieku fantastiska, taču eksperti uzskata, ka pēc 5—6 gadiem šis sapnis var kļūt par īstenību.

Ierēdņos e-pārvalde sajūsmu neizraisa …


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!