Raksts

Dīvainais deja vu


Datums:
12. janvāris, 2001


Autori

Juris Pūce


Diena, 11.12.2001.

Dienā 14.novembrī bija lasāms raksts Simtprocentīgas maksas studijas — drauds vai iespējas? Biznesa augstskolas Turība koledžas direktors V.Rocēns mēģināja argumentēt ideju — nepieciešamību pāriet uz vispārēju maksas augstāko izglītību.

Ideja nav jauna, to laiku pa laikam paceļ politiķi un funkcionāri. Pēdējā publiskā atklāsme izskanēja topošās partijas Jaunais laiks izglītības programmas prezentācijā. Darbojoties augstākās izglītības jomā, kārtējo reizi dzirdot ierosinājumus ieviest maksas izglītības sistēmu, uzmācas deja vu sajūta — pat negribas meklēt pretargumentus aplamībām. Tomēr pastāv vajadzība runāt par šo ideju.

Eiropas izglītības telpas attīstību lielā mērā nosaka Boloņas deklarācija, kurai pievienojusies arī Latvija. Viena no nostādnēm dokumentā ir augstākās izglītības pieejamība visiem valsts iedzīvotājiem. Vai vispārējās maksas augstākās izglītības ieviešana sekmēs augstākās izglītības pieejamības pieaugumu? Nē, daudzi aspekti liecina tieši pretējo.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!