Raksts

Diskusijas ieraksts “Ukraina kā labais piemērs iedzīvotāju līdzdalības jomā: e-petīcijas, līdzdalības budžets un citas e-demokrātijas metodes”


Datums:
02. februāris, 2023


Autori

Iveta Kažoka


Diskusijas “Ko mēs varam mācīties no ukraiņiem par pilsoniskās iesaistes veicināšanu?” izgriezums ar Olekseju Kolesņikovu (Oleksii Kolesnikov). Latvijā esam pieraduši uz Ukrainu skatīties kā uz pārejas procesā esošu sabiedrību, kurai daudz varam iemācīt demokrātijas un valsts pārvaldes uzlabošanas jomā. Taču ir dažas jomas, kur Latvijas pilsoniskajai sabiedrībai un pārvaldei būtu vērts pamācīties no Ukrainas.

Pilsoniskā līdzdalība pašvaldību un reģionu līmenī pirms Krievijas iebrukuma 24.februārī bija viena no šīm jomām. Ukraiņi eksperimentēja ar sabiedrības līdzlemtu budžetēšanu vēl ilgi pirms šī metode kļuva populāra Latvijas pašvaldībās.

 

Šī pasākuma ietvaros iztaujāti Ukrainas pilsoniskās līdzdalības ekspertus par to, kādi bija Ukrainas pirmskara laika pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas sasniegumi (iedzīvotāju padomes, e-petīcijas, e-konsultācijas, līdzdalības budžets) un kā pilsoniskās prasmes noder kara laikā.

 

Diskusiju moderē Iveta Kažoka – domnīcas Providus direktore, bet piedalās Oleksijs Koļesņikovs (Oleksii Kolesnykov), Ukrainas asociācijas kopienu pašorganizācijas atbalstam vadītājs.

 

Pilns diskusijas ieraksts pieejams domnīcas PROVIDUS Facebook lapā.

 


Diskusija rīkota projekta “Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību” ietvaros. Projekts “Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību” tiek īstenots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansējumu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!