Raksts

Diskusija. Svarīgākie sociālās politikas lēmumi 2020. gadā un šī gada prioritātes.


Datums:
18. februāris, 2021


Domnīca PROVIDUS kopā ar Frīdriha Eberta fondu 2021.gada 24. februārī organizēja diskusiju “Svarīgākie sociālās politikas lēmumi 2020. gadā un šī gada prioritātes?” Diskusija bija redzama tiešraidē portālā lsm.lv

2020. gada maijā Valsts kontrole publicēja revīzijas ziņojumu par Latvijā īstenotās sociālās iekļaušanas politikas ietekmi uz nabadzības mazināšanu valstī, kurā secināja: esošā atbalsta sistēma tikai daļēji sasniedz cilvēkus, kuriem tas ir nepieciešams; sociālā politika netiek koordinēta, uzraudzīta un pilnvērtīgi izvērtēta.

Tikmēr Satversmes tiesa pagājušajā gadā pieņēma vairākus sociālās politikas jomā svarīgus lēmumus, piemēram, norādot uz nepieciešamību celt garantētā minimālā ienākuma slieksni un izveidot dažādu pabalstu aprēķinu metodoloģiju. Satversmes tiesa secināja, ka valsts ir veikusi pasākumus, lai indivīdi varētu īstenot savas sociālās tiesības, bet nav darījusi to pienācīgā kvalitātē.

Kāda ir šo lēmumu nozīme? Kādām ir jābūt sociālās politikas prioritātēm šogad, ņemot vērā pandēmijas ietekmi uz iedzīvotāju sociālekonomisko drošību?

Domnīca PROVIDUS kopā ar Frīdriha Eberta fondu 24. februārī organizēja diskusiju “Svarīgākie sociālās politikas lēmumi 2020. gadā un šī gada prioritātes?”, ko vadīja žurnālists Aidis Tomsons. Diskusijas pirmajā daļā sociālās politikas eksperti sniedza vērtējumu pagājušā gada norisēm, savukārt otrajā daļā Saeimas deputāti diskutēja par šī gada prioritātēm.

Diskusijas ieraksts apskatāms šeit:

Diskusijas ievadā PROVIDUS pētnieks Andris Šuvajevs iepazīstināja ar minēto Valsts kontroles revīzijas ziņojumu un Satversmes tiesas lēmumiem.

Diskusijā piedalījās:
– Mārtiņš Moors – Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks, direktora vietnieks;
– Anna Žabicka – sociālantropoloģe;
– Ruta Zilvere – sociālās politikas pētniece.

Diskusija varēja skatīties tiešraidē interneta vietnē www.lsm.lv

Foto no Pexels: Negative Space

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!