Raksts

Dienas biznesa konkursa izaugsme


Datums:
24. marts, 2013


Pagājušā gada maijā rakstīju par seksuālo diskrimināciju Dienas Biznesa konkursā 'Perfekta sekretāre'. Kopā ar citiem aktīviem cilvēkiem sagatavojām protesta vēstuli, kuru nosūtījām konkursa sponsoriem un medijiem. Lai gan atbildi tā arī nesaņēmām, šogad ir vērojamas pārmaiņas.

Lūk, salīdzinājumam attēls no pagājušā gada sekretāru konkursa (raksts lasāms te):

Un tas, kāds konkursa sludinājums ir šogad:

Man šķiet, progress ir acīmredzams. Un nebūs melots, ka nopelns te ir visiem, kas ‘cepās’ sociālajos medijos un vēlāk arī parakstīja vēstuli, kurā tika norādīts, ka šāds konkurss nav pieņemams.

Tai pat laikā, ja mēs rīkotu konkursu par labāko direktoru, sētnieku, zivju vērēju, maizes cepēju, mēs vienkārši izmantotu profesijas nosaukumu vīriešu dzimtē. Vismaz līdz šim latviešu valodā tā ir bijis pieņemts – ja ir gan vīrieši, gan sievietes, mēs izmantojam vīriešu dzimti. Tomēr laikam kaut kā necēlās roka uzrakstīt – Meklējam labāko biroja administratoru un sagaidīt abu dzimumu pieteikumus.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!