Raksts

“DIA+LOGS” viedoklis par Nacionālās programmas pret neiecietību projektu


Datums:
13. aprīlis, 2004


Autori

Aleksandrs Molokovskais


Pirmkārt, programmas nosaukums šobrīd satur dubultu noliegumu, kas nav labskanīgs, kā arī var daļēji maldināt lasītāju par sabiedrībā notiekošo. Mūsuprāt, virsrakstam ir jābūt „Nacionālā programma iecietības veicināšanai” , kas paver programmai plašāku darbības lauku, ne tikai cīnīšanos ar neiecietību un tās sekām.

Programmā šobrīd ir izdalītas trīs grupas, kas neapšaubāmi ir būtiskas neiecietības kontekstā, taču no neiecietības cieš arī cilvēki ar speciālām vajadzībām, un jo īpaši HIV/AIDS inficētie un slimnieki. Uzskatām, ka esošās valsts programmas nav pietiekams pamats tam, lai nacionālajā programmā aizmirstu par šo sabiedrības mazaizsargāto grupu. Tādēļ iesakām programmas 2.1. sadaļu papildināt ar grupu nr.4 – cilvēki ar speciālām vajadzībām, attiecīgi papildinot programmas mērķus un apakšmērķus.

Apakšpunktu 4.1.1. jāformulē: „Iesaistīt sabiedriskās organizācijas iecietības veicināšanā”, lai neveidotos dubultais noliegums. Lai sabiedrisko organizāciju darbība būtu efektīvāka, piedāvājam 4.1.1. apakšpunkta pirmo sadaļu papildināt ar vārdiem: likumu izmaiņu ierosināšana.

______________________
* s/o “DIA+LOGS” ir atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS


DIA+LOGS - atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS

Nacionālā programma pret neiecietību. Projekts

Viedokļi par Nacionālās programmas pret neiecietību projektu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!