Raksts

Demakovas cinisms un prezidenta „neitralitāte”


Datums:
31. oktobris, 2007


Autori

Gatis Ozoliņš


Vēl nenotikusī, bet nopietni iecerētā un organizētā tautas sapulce 3.novembrī jau šobrīd parāda, kurš ir kas Latvijā.

31.oktobra LR 1 raidījumā 7.00 no rīta nu jau divu portfeļu nēsātāja Helēna Demakova izcēlās ar šokējošu, līdz šim vēl nedzirdētu politisko loģiku. Viņa atļāvās apgalvot, ka tautas sapulce nevienu konkrētu politisku problēmu neatrisinās un valsti nesakārtos. Ar to būtu noprotams, ka tai nav un nebūs nekādas reālas nozīmes. Tas pirmkārt.

Bet tālāk — vēl trakāk. Atzinusi, ka valdības lēmumi par drošības iestāžu likuma maiņu un Alekseja Loskutova atstādināšanu ir bijuši „sasteigti” (!), viņa tālāk apgalvoja, ka pateicoties šiem sasteigtajiem lēmumiem tagad ievērojami lielāka sabiedrības daļa iesaistīsies politiskajos procesos. Līdz ar to mēs visi, tauta varam būt tikai pateicīgi Kalvīša valdībai par šo brīnišķīgo „dāvanu” sabiedrībai. Lūk, cik tālu var aiziet politiskā retorika un paštaisnības apziņa! Tādu cinismu vēl nebija nācies dzirdēt. Neierobežotas varas loģika, kas nerēķinās ne ar ko savā ceļā, tagad arī tautas sapulces faktu iekļauj savā shēmā. Iznāk, ka tautai tikai jāpriecājas par TP beztiesiskuma morāli.

Kas izraisījis šādas neierobežotas varas loģikas dzīvotspēju Latvijā? Tas atklāsies tikai pēc gadiem desmit. Taču jau šodien ir redzams, cik Demakovas kundzes „loģika” ir atbaidoša un prettautiska. Man šķiet tas ir liels kauna traips Latgalei, viņas dzimtenei, tās vienkāršajiem, sirsnīgajiem ļaudīm.

Nākamais fakts. „Valsts prezidents Valdis Zatlers” Latvijas radio raidījumā Krustpunkti apliecināja, ka uz sapulci nedosies, jo negribot nostāties “vienas vai otras sabiedrības grupas pusē”. Tātad plašas tautas masas, ko pārstāvēs mūsu koru kolektīvi, Dziesmu svētku virsdiriģenti, un ko organizē Latvijas gaišākie prāti, prezidenta uztverē ir tikai „sabiedrības grupa”. Un valdošā koalīcija tad acīmredzot ir otra grupa. Lūk, kādu izvēli ir izdarījis Valsts prezidents, kas ir solījies būt par tautas prezidentu. Bet kaut kādās reliģiskajās brokastīs gan prezidents piedalījās, kuras organizēja patiesi visai neliela sabiedrības grupa. Ko te piebilst? Tikai — Cilvēki, esiet modri!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!