Raksts

Deg. Dzēst vai gaidīt labākus laikus?


Datums:
02. februāris, 2012


Autori

Gunta Leona


Deg, deg. Skaidri redzams, ka deg, dūmi jau lieli, vēl kāda vēja pūsma un liesmos pamatīgi. Bet daži skaļi saka - mēs par to domājam, ir projekts, mēs pie tā strādājam sen, risināsim... Bet deg. Deg. Cik ilgi gaidīt, kamēr sadeg?

Tā degšana ienāca prātā vakar, kad pa TV mazliet dzirdēju un dažbrīd arī paskatījos Sastrēgumstundu. Tur runāja par Latgali. To, ka uz Rēdera jautājumu neatbild, bet runā riņķī un apkārt nav vērts pieminēt. Daži nezin ko gaida, kaut kādas pārmaiņas TV. Kaut kā aizmirsts – žurnālistika ir sabiedrības spogulis. Slimnieku spogulī vēlas redzēt veselu. Slimiem jau tas liekas normāli…
Par Latgali var turpināt runāt. Vēl jau tur dzīvība ir saglabājusies. Ko latgaļi, kaunēdamies par savu izcelsmi, neizdarīja paši, to politikāņi pabeigs, viņiem jau tik sīkums atlicis. Par citām lietām saka – Igaunija, Lietuva par mums ir labāka, Eiropa mūs nesapratīs… Par Latgales atstāšanu “vispārējai apskatei, sakot – tā bija”, sapratīs?
Nu beidzot apstriprināta Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Tai priekšā daudzas risināmas lietas, arī – tautas uzticības iegūšana. Gan jau ar to klāsies visgrūtāk.
Es joprojām uzskatu, ka NEPLP “ies pa glavļita iestaigāto taciņu”. Vienu gan es gribētu – lai NEPLP ne tikai uzklausītu un izpildītu politikāņu norādījumus no Saeimas nama, bet arī – pati, kaut slēpti (žurnālisti taču to prot, ja nav iemācījušies, jāiemācās) ietekmētu politikāņus. Par sabiedrisko mediju abonentmaksas ieviešanu spriež gadiem, bet TV un radio joprojām pārplūdina reklāmas un viņi cīnās ar finansiālām problēmām.
Ir jau vēl daudzas un daudzas lietas, kas būs, jau ir, priekšā jaunajai NEPLP. Pagaidām NEPLP nav arī vadītāja. Man nav nekas pret vīriešiem, bet varbūt godu un darbu vadībā pelnījusi sieviete?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!