Raksts

Debates — “Vai Latvijai un Eiropai jāgatavojas klimata katastrofai?”


Datums:
30. augusts, 2021


Debates par klimata pārmaiņām 2021.gada 31.augustā.

Latvijas Pilsoniskā alianse un Sabiedriskās politikas centrs “Providus” ar Eiropas Parlamenta atbalstu otrdien, 31.augustā, pl. 14.00-15:30 rīkoja debates: “Vai, plānojot Latvijas un Eiropas nākotni, jārēķinās ar katastrofālu klimata pārmaiņu iespēju?”.

2021.gada jūlijā ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padome ziņoja par plašām cilvēces izraisītām klimata pārmaiņām. Klimata pārmaiņas ir ātras un to temps palielinās. Ko šī atziņa var nozīmēt Eiropai, tai skaitā Latvijā, aptuveni 30 gadu perspektīvā? Vai, plānojot Eiropas nākotni aptuveni 30 gadu perspektīvā, jāapsver ne tikai pielāgošanās mērenām pārmaiņām, bet arī patiesi dramatiski scenāriji?

📣 Par šiem jautājumiem debatēja:
✔ Elīna Baltroka, VARAM Klimata pārmaiņu un adaptācijas politikas nodaļas vadītāja,
✔ Edvards Kušners, Latvijas Bankas ilgtspējas virziena vadītājs,
✔ Elgars Felcis, ilgtspējas eksperts,
✔ Linda Zuze, Klimata un enerģijas politikas eksperte organizācijā “Zaļā brīvība”

🗯 Debates moderēja sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Debašu ieraksts apskatāms šeit:

īs ir ceturtās debates sešu debašu ciklā par Eiropas nākotni. Debašu tēmas apzināti skar 30–50 gadu tālu nākotni, lai jau šobrīd mēģinātu prognozēt pasaules galvenās tendences un to diktētās izmaiņas kā Latvijai, tā visai Eiropai.

Debates tiek rīkotas pēc Oksfordas debašu principa, diviem dalībniekiem pārstāvot viedokli, ka mākslīgais intelekts 30 gadu laikā padarīs pasauli nepazīstamu, otriem diviem dalībniekiem – pret šo tēzi iebilstot. Debašu dalībnieki ne obligāti debatēs pārstāv paši savu viedokli.

🎬 Debates tiek rīkotas platformā ZOOM, un to tiešsaiste būs redzama Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook lapā, kā arī LSM.lv.

📍 Debates tiek organizētas projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros. Konference par Eiropas nākotni ir pilsoņu vadītu debašu un diskusiju virkne, kas sniedz cilvēkiem no visas Eiropas iespēju dalīties ar idejām un veidot mūsu kopējo nākotni.

📍 Projektu “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” finansē Eiropas Savienība. Projekts atspoguļo tikai tā autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu.

Debates līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!