Raksts

Cirks (politikāņu) turpinās


Datums:
17. oktobris, 2011


Autori

Gunta Leona


Kas ar to notiks šodien, nezinām. Pēc spēlēšanās (pārrunām) mēneša ilgumā, izspēlēts negaidīts gājiens - nedaudzi ievēlētie izstājušies no Zatlera partijas. Kā jau simreiz dzirdēts no Vienotības deputātes - tauta ir izdarījusi savu izvēli. Es arī 100. reizi atkārtoju - kāda tauta, tāda valdība.

Labi jau būtu, ja cirks beigtos līdz ar cirka saldējuma notiesāšanu. Gan jau tā nebūs. Tie īstā cirka smiekli un saldējums ietekmē tikai to dažu cirka apmeklētāju dienu. Politiskais cirks – visu ikdienu. Ne tikai vienu dienu. Ir jau pat ārzemnieki, kas, ieradušies valstī, lai kontrolētu naudas aizdevuma norisi, sakot – tie ir tikai akadēmiskie prāti, kas saka, ka eiro sabruks, politiķi uzskata, ka tas ir stabils. Politiķis, kurš pat balso tā, kā viņam saka, ir gudrāks par akadēmiskajiem zinātniekiem? Šaubos.

Rīgas Zooloģiskais dārzs šajās dienās svin gandrīz apaļo 99.dzimšanas dienu. Visi priecājamies, suminām, novērtējam, atceramies grūtības, ko tas gandrīz gadsimta laikā pārdzīvojis… Vai šo politisko cirku pēc gadsimta kāds spēs novērtēt ar prieku? Jeb tikai šausmināsies kā par tiem bojāgājušajiem sabrukušajā mājā Mālpilī? Kaut vainojama varbūt ir sistēma. Lai cik skumji, mājas bruks vēl, gan jau nonāks arī līdz hruščovkām.

Šodien valdību uztaisīs? Uz cik ilgu laiku? Un kam tā valdība vajadzīga? Tiem vecajiem perdeļiem, kas klunkurē pa pilsētu ielām? Kur ir jaunie cilvēki? Laikam strādā tur, kur cirks nav katru dienu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!