Raksts

Cilvēktiesību tiesa rada Latvijai noderīgu precedentu


Datums:
24. jūlijs, 2001


Autori

Kristīne Plamše


Diena, 24. 03. 2001.Rubrika: 1. lpp.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) divi lēmumi trīs bijušās Vācijas Demokrātiskās Republikas (VDR) augstāko amatpersonu un robežsarga lietā, ar kuriem tiesa ceturtdien atzina par pamatotiem apvienotās Vācijas tiesu piespriestos sodus šīm personām, droši vien aktualizēs starptautiskas debates par bijušo antidemokrātisko režīmu, arī PSRS un tās sociālistisko republiku augstāko amatpersonu atbildību noziegumos pret cilvēci.

ECT arī uzskata, ka arguments par VDR amatpersonu rīcību atbilstoši tā laika likumiem neiztur kritiku, jo pat VDR likumos cilvēka tiesības uz dzīvību bija ietvertas un VDR tolaik jau bija pievienojusies arī ANO konvencijai par civilajām un politiskajām tiesībām, kurā bija ietvertas gan cilvēka tiesības uz dzīvību, gan tiesības brīvi izvēlēties dzīvesvietu. Šāds lēmums var kalpot par precedentu arī Latvijai, kur padomju režīma bijušās amatpersonas vairākkārt tiesās minējušas argumentus, ka rīkojušās atbilstoši tā laika likumiem.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!