Raksts

Cilvēktiesības vienaldzības tīklā


Datums:
24. jūlija, 2001


Autori

Anita Brauna


Diena, 13. 06. 2001.Rubrika: 2. lpp.

Viedokli, ka Saeimas atbalsts Olafa Brūvera atkārtotai ievēlēšanai Valsts cilvēktiesību biroja (VCB) vadītāja amatā apliecinātu parlamentāriešu vairākuma vienaldzību pret cilvēktiesībām, kas demokrātiskajā pasaulē kļūst par arvien svarīgāku faktoru, visdaiļrunīgāk ilustrē pašu frakciju argumenti, pamatojot savu nostāju Brūvera balsojumā.

Neviens politiskais spēks līdzšinējā VCB direktora O.Brūvera pilnvaru pagarināšanu neatbalsta tāpēc, ka viņš būtu nevainojams vadītājs un savulaik par ārvalstu donoru naudu tapušais VCB Brūvera menedžēšanas laikā būtu ieguvis autoritatīva Latvijas iedzīvotāju pamattiesību sarga slavu. Tiesa, šādu argumentu izmantošana arī nav iespējama, jo tie, kas cilvēktiesību jautājumos iedziļinājušies, O.Brūvera darbu asi kritizē. ANO eksperti savulaik pat norādīja, ka O.Brūveram ir stipri virspusēja izpratne par cilvēktiesībām un starptautisko sadarbību un viņa darbība veicina nevis VCB attīstību, bet lēnu sabrukšanu. Pats par sevi runā fakts, ka kādreizējie VCB ārvalstu finansētāji ar biroju ne vairs sadarbojas, ne finansiāli palīdz.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!