Raksts

Cilvēktiesības vienaldzības tīklā


Datums:
24. jūlijs, 2001


Autori

Anita Brauna


Diena, 13. 06. 2001.Rubrika: 2. lpp.

Viedokli, ka Saeimas atbalsts Olafa Brūvera atkārtotai ievēlēšanai Valsts cilvēktiesību biroja (VCB) vadītāja amatā apliecinātu parlamentāriešu vairākuma vienaldzību pret cilvēktiesībām, kas demokrātiskajā pasaulē kļūst par arvien svarīgāku faktoru, visdaiļrunīgāk ilustrē pašu frakciju argumenti, pamatojot savu nostāju Brūvera balsojumā.

Neviens politiskais spēks līdzšinējā VCB direktora O.Brūvera pilnvaru pagarināšanu neatbalsta tāpēc, ka viņš būtu nevainojams vadītājs un savulaik par ārvalstu donoru naudu tapušais VCB Brūvera menedžēšanas laikā būtu ieguvis autoritatīva Latvijas iedzīvotāju pamattiesību sarga slavu. Tiesa, šādu argumentu izmantošana arī nav iespējama, jo tie, kas cilvēktiesību jautājumos iedziļinājušies, O.Brūvera darbu asi kritizē. ANO eksperti savulaik pat norādīja, ka O.Brūveram ir stipri virspusēja izpratne par cilvēktiesībām un starptautisko sadarbību un viņa darbība veicina nevis VCB attīstību, bet lēnu sabrukšanu. Pats par sevi runā fakts, ka kādreizējie VCB ārvalstu finansētāji ar biroju ne vairs sadarbojas, ne finansiāli palīdz.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!