Raksts

Cilvēki runā


Datums:
14. marts, 2008


Autori

Jānis Pleps


Pavisam nesen plašajos interneta tīmekļos izdevās uziet visnotaļ interesantu projektu. Lai gan jāteic godīgi - pateicoties interesantam sižetam ziņu raidījumā.

http://zatleramne.wikidot.com/

Izmantojot moderno tehnoloģiju iespējas, cilvēki parakstās par aicinājumu Valsts prezidentam atstāt ieņemamo amatu.

Lai gan ne jau šie paraksti ir pats interesantākais. Uzmanību saista divas lietas.

Pirmkārt, sadaļa “dzēstie paraksti”, proti, tie gadījumi, kad cilvēks paudis savu viedokli, neuzdrošinoties parakstīties ar īsto vārdu vai izmantojot kādu acīs krītošu pseidonīmu – Staļins, Hitlers etc. Mājas lapas administrators šādus parakstus publicējis atsevišķi, norādot parakstītāju īstos epastus. Audzinoša sankcija. Un ielūkojoties – varbūt atradīsiet kādu pazīstamo.

Otrkārt, ne mazāk interesanta iespēja ir cilvēkiem pašiem izteikt savas domas par iemesliem, kāpēc viņi parakstās. “Parakstītāju komentāri” – dzīvs un emocionāls “mazā cilvēka” pārdomu koncentrāts.

Vērtējot kopumā – laikam beidzot atlicies jautājums par tautas vēlētu prezidentu, jo Rīgas pilī saimnieko neviennozīmīgi vērtēts valsts vadītājs. Vismaz Satversme var atpūsties.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!