Raksts

Ceļojums laikā: policijas iecirknis 21. gadsimtā


Datums:
26. septembris, 2008


Autori

Krista Baumane


Man šonedēļ nozaga velosipēdu, bet ne par to ir stāsts – riteņu zādzības Rīgā ir tik ikdienišķa lieta, ka ar to nevienu nepārsteigsi. Stāsts ir par Rīgas pilsētas Brasas policijas iecirkni Klijānu ielā, kuru es šī skumjā notikuma dēļ biju spiesta apmeklēt, lai nogādātu tur velosipēda fotogrāfiju un pirkšanas dokumentus. Šie papīri man nebija pie rokas, kad ieradās policija, un tad nu es nākošajā dienā zvanīju inspektorei un vaicāju, vai laika taupīšanas nolūkos es tos viņai nevarētu ieskannētus nosūtīt pa e-pastu. Viņa iesmējās un teica, ka nevaru gan, jo viņai nav datora.

Tad nu darba dienas beigās devos uz policijas iecirkni. Datorus tur tik tiešām nevarēja manīt, toties nevarēja nepamanīt līdz beidzamajai iespējai nodilušas padomju laiku mēbeles, salauztu kasešu magnetofonu un apputējušu sekciju ar servīzi, kas labāk iederētos antikvariātā nekā policijas iecirknī 21.gadsimtā. Diez, vai Iekšlietu ministrs savā nesenajā reidā uz šo un citiem iecirkņiem pamanīja ne tikai policistu neesamību tajos, bet arī viņu darbavietu nožēlojomo stāvokli? Varbūt policisti darba laikā apmeklēja kādu interneta kafejnīcu, lai lietotu datorus un internetu, kas tiem nav pieejams darba vietā, bet var izrādīties noderīgs noziegumu izmeklēšanā, piemēram, caurskatot privātos sludinājumus, ar kuru palīdzību tiek tirgotas arī zagtas mantas? Vai Marekam Segliņam nebija kauns par to, ko viņš redzēja iecirkņos laikā, kad valstī ir budžeta krīze, bet viens viņa partijas biedrs sapņo par zirgu godasardzi, kamēr otrs iepērk baltus ādas dīvānus savam kabinetam?

Man kā nodokļu maksātājai bija kauns skatīties acīs laipnajai un profesionālajai inspektorei un viņas kolēģiem, kuri par niecīgu samaksu necilvēcīgos darba apstākļos risina ne jau tikai banālas velosipēdu un zaptes burku zādzības, bet slepkavības un citus vardarbīgus noziegumus, no kā diemžēl neviens nav pilnībā pasargāts. Tāpēc, manuprāt, ir tikai normāli un pat apsveicami, ka policisti un citi valsts atalgoto profesiju pārstāvji rīko protesta akcijas – lai viņiem veicas cīņā par savām tiesībām un ceru, ka viņus atbalstīs ja ne valdība, tad vismaz sabiedrība!

PS Šodien policisti kopā ar ugunsdzēsējiem piketēja pie Iekšlietu ministrijas ēkas, prasot algu paaugstinājumu inflācijas līmenī, bet ministrs Segliņš pie viņiem neiznāca, jo ir Briselē. Varbūt viņš būs Rīgā sestdien, 4. oktobrī, kad policistu arodbiedrība plāno protesta gājienu no Doma laukuma līdz Ministru kabinetam?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!