Raksts

Budžeta suverenitāte


Datums:
22. jūlijs, 2013


Autori

Claudia Hefftler
Wolfgang Wessels


Foto: Robert Gourley

Eiro krīze. Pastumjot malā Eiropas Parlamentu, kā arī nacionālos likumdevējus, vadības grožus uzņēmās Eiropas Padome un Eiropas Centrālā Banka. Vai un cik lielā mērā Eiropas Savienības 27 valstu nacionālie parlamenti kļuva par Briseles lēmumu upuriem?

Ziņojuma autori piedāvā aplūkot nacionālo parlamentu rīcību eiro krīzes laikā, Eiropas Padomes un Eiropas Centrālās bankas lēmumu ietekmi uz to darbu, kā arī ierosinājumus, kā nacionālajiem parlamentiem stiprināt savu lomu.
Piedāvājam Instituto Affari Internazionali (Itālija) ziņojumu, kas tapis plašākā projektā – “The Political future of the Union”
(The Democratic Legitimacy of The EU’s Economic Governance and National Parliamentspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!