Raksts

Bremzes integrācijai


Datums:
22. jūlijs, 2001


Autori

Dita Arāja


Diena, 12.04.2001.Rubrika: 3. lpp.

Pagaidām nav skaidrs, vai gada sākumā valdībā akceptētā integrācijas programma drīzumā varētu sākt reāli darboties, jo vēl aizvien kavējas integrācijas projektu naudas turētāja un dalītāja – Sabiedrības integrācijas fonda – likuma pieņemšana. Kaut likumprojekts pieņemts pirmajā lasījumā, Saeimas deputāti ar to nav apmierināti un uzskata, ka fonda darbības nodrošināšanai paredzēts pārāk liels administratīvais aparāts, bet valsts kā vienīgā fonda īpašniece varētu mazināt starptautisko donoru uzticamību fondam.

Apkopojot iebildumus, iecerēts īsā laikā likumprojektu pārstrādāt, lai jau ap Jāņiem to varētu pieņemt Saeimā galīgajā lasījumā. Taču, neskatoties uz fonda izveides novilcināšanu, ANO Attīstības programma (UNDP) jau piešķīrusi 420 000 ASV dolāru finansējumu integrācijā iesaistīto institūciju kapacitātes celšanai. Konkrētu integrācijas projektu realizēšanai UNDP finansējumu sola jau tuvākajā laikā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!