Raksts

Bezkaunībai pielikts punkts — un arī par tītaru


Datums:
26. novembris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Šodien kļuvis zināms, ka beidzot pielikts punkts viena Latvijas iedzīvotāja ilgstošajai un līdz prātam neaptveramajai bezkaunībai -- aviokompānijas airBaltic šefam Bertoltam Flikam tiesa nepārsūdzamā kārtā likusi atzīt, ka viņš ir valsts amatpersona, un viņam tāpēc ir jāiesniedz valsts amatpersonas deklarācija. Par to, ka cilvēks ir valsts amatpersonas statusā, nekad šaubu nebija, jo valstij aviokompānijā pagaidām vēl pieder akciju vairākums. Citos valsts uzņēmumos strādājošie, piemēram, Lattelecom ļaudis, par amatpersonas deklarāciju nekad nav tielējušies, bet airBertolts visu laiku acīmredzot sevi uzskatīja par kaut kādu izredzēto. Nav jau brīnums. Viņš ir "savējais" gan Šlesera, gan arī Mākoņu tēva biznesa projektam, un šāda "aizmugure" mūsu valstī ir ļāvusi bezkaunīgi uzvesties ne jau airBertoltam vien. Prieks, ka beidzot arī tiesa ir pateikusi, ka tā tomēr nevar.

***

Vēl vēlos atzīmēt, ka manā dzimtenē šodien ir Pateicības diena. Kā rakstīju pagājušajā gadā, tā ir tradīcija, kas saistās ar Amerikas pirmajiem eiropiešiem, kuriem vietējie indiāņi palīdzēja lauksaimniecības lietās. Tradīcija vēsta, ka pirmā Pateicības diena bija 1621. gadā, lai gan ir dokumentāli pierādījumi tam, ka kaut kas ļoti līdzīgs notika jau 1565. gadā — arī tur bija iesaistīti eiropieši un indiāņi. Vienādi vai otrādi, šī ir diena, kas amerikāņiem saistās pirmkārt ar tītaru. Arī es sev tādu esmu iegādājies un pēc brīža likšu plītī. Prieks, ka Stokmans pārdod arī mazus tītarus. Manējais ir 3,3 kilogramus smags, un daudz lielāku man un manējiem droši vien būtu grūti apēst. Citugad bija patiess milzenis — 16 kilogramu ar kapeikām, bet toreiz mēs bijām 20 ēdēju. Taču ir iemesls uz brīdi piepauzēt un padomāt, par ko mēs katrs šodien varam justies pateicīgs. Manā gadījumā — es šorīt pamodos un tātad naktī nenomiru. Ārā ir jauka gaisa temperatūra. Man ir mīļi cilvēki. Man ir daudz darba darāma un tāpēc varu gaidīt arī ienākumus. Ar Interneta palīdzību es šodien varu sazināties ar māsām Čikāgā. Svētdien būs pirmā advente, logos varēšu ielikt mākslīgās svecītes. Arī tas ir jauki. Ceru, ka katram lasītājam un lasītājai arī ir kaut kas tāds, kas rada pateicības sajūtu.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!