Raksts

Bērnudārzs Saeimā un valdībā — nu, johaidī!


Datums:
20. janvāris, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Klaunāde un bērnudārzs, citādi pašreizējo Saeimu un valdību nudien vairs nevar aprakstīt. Jaunākais strīds starp divām partijām, kas uzvedas kā trīs gadus veci bērni, kas nevar sadalīt spainīti un lāpstiņu, ir starp Jauno laiku un "Tautas" partiju par to, kurai ir labāka ideja par Saeimas tiesībām pilnvarot valdību starptautisko aizdevumu jomā.

JL ir paziņojis, ka TP iesniegtais likumprojekts bezmaz vai nodrošinās valsts pilnīgo iznīcību. TP uzstāj, ka tās likumprojekts ir pats labākais un cer, ka to vismaz atbalstīs kāds no opozīcijas. Vai esmu vienīgais, kuram liekas, ka tomēr labāk būtu abu partiju pārstāvjiem apsēsties pie viena galda un nonākt pie kopsaucēja? Neesmu, nē, bet patlaban acīmredzot galvenais abām partijām ir pozicionēties oktobrī gaidāmo Saeimas vēlēšanu kontekstā — re, re, mēs gribējām, bet mums neļāva ļaunprātīgais bērns, kas pārņēma visu smilšukasti. Vainīgas ir abas partijas. Nu, cik nu var? Jā, es saprotu, ka TP manevrējas tā, lai tās garīgais tēvs no mākoņiem, iespējams, varētu pārņemt varu un ar savu “pēc manis kaut vai plūdi” pieeju dzīvei censties Latvijas sabiedrību pārliecināt, ka tieši viņš un tikai viņš var būt valsts glābējs. Saprotu arī to, ka Valdis Dombrovskis dara visu iespējamo, lai saglabātu valsts (NE valdības, bet valsts) stabilitāti laikā, ka Latvijai ir izmisīgi daudz svarīgāki jautājumi par ķīviņiem starp maziem bērniem politiskajā “elitē.” Saprotu arī to, ka pašreizējās sabiedriskās aptaujas liecina, ka abām partijām varētu būt ne īpaši labas izredzes oktobra vēlēšanās, it īpaši tas ir sakāms par “Tautas” partiju. Bet johaidī — vai šīs savstarpējās antipātijas un strīdi patiešām ir kaut kas tāds, no kā politikāņi vairs nespēj izvairīties?

Ja tā, tad Valsts prezidentam ir laiks šo Saeimu un valdību patriekt ar lielu mietu. Lai pēc tam kauliņi krīt, kur krizdami, bet marismātiskāku valdošo iekārtu diez vai mēs varētu sagaidīt.

Tas sakāms arī tāpēc, ka joprojām valdošā “elite” valsti uzskata par savu privātīpašumu. Raugi, “mākoņu pastnieks” Privātizācijas aģentūras valdē vairs nederēja — pārāk politizēts. Kas izraudzīts viņa vietā? Šķēles znota tēvs! Johaidī! Raugi, Saeimas Juridiskās komitejas priekšsēdētāja Muižniece ir paziņojusi, ka nebūs nekādas steigas jautājumā par to, vai pagājušā gada 13. janvāra huligāniem tik tiešām būtu piespriežams nopietnāks sods nekā slepkavām, jo visa sodu politika esot jāskatās kompleksi un nevarot izdalīt vienu konkrētu noziedzīgo nodarījumu. Johaidī, kāpēc ne? It īpasi ņemot vērā to, ka valdība vakar Finanšu ministrijai uzdeva steidzamā kārtā labot likumu par valsts mantas izšķērdēšanu, lai Rīgas brīvosta varētu finansēt Latvijas piedalīšanos Šanhajas pasaules “Ekspo” izstādē šī gada pavasarī. Lūk, tas nu gan nav jautājums, kas ir jāskatās kompleksi. Par valsts mantas izšķērdēšanu nav jāraizējas tikpat ļoti, kā par sodu politiku. Saku vēlreiz — johaidī!

Nogurstu no šī idiotisma. Tiesa, šur tur parādās arī pa gaismas stariņam. Saeimas Mandātu komisija (kuru, starp citu un ja kas, vada deputāts no “Saskaņas” centra) ir atļāvusi pie administratīvas atbildības saukt tās divas aunpieres mūsu valsts parlamentā, kuras tā arī nesaprot un nesaprot, ka interešu konflikta novēršana nozīmē, ka savu miesīgo sievu tomēr NEDRĪKST ņemt darbā par savu palīgu. Runa ir par Kalniņu no TB un Škesteri no ZZS. Aunpieres, un ceru, ka abus divus sodīs pamatīgi. Taču kopumā šī ampelēšanās valsts augstākajos ešelonos tomēr gandrīz vai rada izmisumu. Pēdējo reizi saku — johaidī!

Jauku visiem dienu. Izņemot valdību un Saeimu. Tās var iet ieskrieties.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!