Raksts

Baltkrievija:demokrātija neopadomju mērcē – kādas ir demokrātiskās kustības cerības?


Datums:
28. februāris, 2012


Autori

Imants Breidaks


Ja vasarā protesti gāja plašumā, un spēja varas iestādes kaitināt ar aizvien jaunu taktiku, tad šobrīd vara ir atguvusi iniciatīvu. Iespējas vēljoprojām saglabājas divas – protestu vilnis pēc mazināšanās vasaras otrajā pusē, aukstajiem mēnešiem iestājotiessāk atjaunoties un izraisa, vai arī neatjaunojas un neizraisa gaidītās pārmaiņas.

Protesti Baltkrievijā jau ir tradīcija – to kļūst vairāk uz katrām „parlamenta” un jo sevišķi – prezidenta vēlēšanām. Kādu laiku pēc 2005.gada tie notika regulāri 16.datumospamatā zem džinsu vai džinsu auduma simbolikas , notikuši arī dažādi flešmobi ar svecīšu nolikšanu vai masveida smaidīšanu , bijuši salūti politiskajiem ieslodzītajiem .Neregulāri publiskās vietās uz tiltiem vai ēku jumtiem kādi drosminieki izkar aizliegto Baltkrievijas pirmo valsts karogu (balt-sarkan-balto). Notikuši un notiek arī protesti ar pazudušo un politieslodzīto cilvēku fotogrāfijām un nu jaunākie protesti, kas sākās vasarā,notikuši trešdienās, klusībā vai plaukšķinot, vai atskaņojot mobilo telefonu signālus.

(Pilns pārskats par protestiem Baltkrievijāpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!