Raksts

Auns vārdā Visvaldis


Datums:
19. februāris, 2010


Autori

Kārlis Streips


Labvakar, lasītāji!Nu, nepielec cilvēkam. Acīmredzot nepielec. Saeimas deputāts Visvaldis Lācis turpina uzstāt, ka viņam un citiem tautas kalpiem obligāti būtu jāļauj darbā ņemt sievu, meitu ... nu, jebkuru radinieku. Kā zināms, Lācis ir viens no vairakiem deputātiem, kurus kolēģi ir izdevuši administratīvai sodīšanai precīzi par šo radu būšanu. Vakar no Saeimas tribīnes Lācis aicināja deputātus grozīt likumu, kurš patlaban radiniekus ņemt darbā par valsts nodokļu maksātāju naudu neļauj. Cita starpā viņš paziņoja lūk, ko: "Pašā Eiropas parlamentā drīkst strādāt jebkura līmeņa tuvinieks un asinsradinieks par deputāta palīgu."

Nedrīkst vis. 2009. gadā, tā ziņots laikrakstā The Times, Eiropas parlaments šo nepotismu (jādomā, kā augsti izglītota persona, V. Lācis zina, ko šis vārds nozīmē) aizliedza visiem jaunievēlētajiem deputātiem, atļaujot pārejas laiku līdz 2014. gadam tiem radiniekiem, kurus kāds eiroparlamentārietis paguva pieņemt darbā pirms tam. Vārdu sakot, nekāda brīvība Briselē šajā jomā nav un, ja godīgi, esmu pat ļoti pārsteigts, ja Eiroparlaments, kurš sakās atbalstām godīgumu visās lietās, tik ilgi ļāva šim kliedzošajam interešu konfliktam turpināties.

Savukārt Latvijā ir grūti iedomāties, ka tautas kalps varētu neredzēt, cik ļoti šī radošanās būšana ietekmē procesus, un nebūt ne pozitīvā nozīmē. Vai Visvaldis Lācis neklausījās tajās ļoti, ļoti daudzajās dienās, kad tapa runāts par Šleseru un viņa amatā iecelto “šofera dēlu”? Vai Visvaldis Lācis neprot lasīt un tāpēc nav izlasījis likumu par interešu konflikta novēršanu, kurā melns uz balta ir rakstīts, ka amatpersona mūsu valstī nedrīkst darīt neko tādu, kas “ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses”? Vai Visvaldis Lācis tiešām domā, ka darba došana savai radiniecei nekā nav saistāma ar viņa un viņas personiskajām un mantiskajām interesēm? Vai Visvaldis Lācis tiešām grib atgriezties situācijā, kurā absolūti viss mūsu politiskajā iekārtā notiek uz “savējo” pamata? Vai Visvaldim Lācim ir tik ļoti maz sajēgas par ētiku?

Nu, auns. Juridiskā kontekstā vārds “auns” te tiek lietots tikpat pārnestā nozīmē, kā savulaik vārds “kaza,” bet vienalga auns.

Jauku visiem vakaru. Izņemot Visvaldi Lāci (un arī Imantu Kalniņu un Staņislavu Šķesteru, kuri to pašu iemeslu dēļ ir auni). Žēl, bet viņš (un viņi) to šovakar nav pelnījuši.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!