Raksts

Atzinums par Informācijas atklātības likumu


Datums:
04. jūlijs, 2007


Valsts Kancelejas direktorei
Guntai Veismanei

Atzinums par Informācijas atklātības likumu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS izskatīja Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto likumprojektu „Informācijas atklātības likums” un vēlas sniegt par to savu atzinumu.

PROVIDUS uzskata, ka – lai gan informācijas atklātības jomā ir daudz jautājumi, kuri ir neskaidri spēkā esošā regulējuma kontekstā – tomēr izstrādātais jaunais Informācijas atklātības likumprojekts nav veiksmīgs. Jauna likumprojekta izstrādi parasti pamato nepieciešamība būtiski pārskatīt spēkā esošo regulējumu, ieviest tajā jaunus tiesību institūtus, padarīt to skaidrāku. Taču izstrādātais likumprojekts nerisina pašreizējā likuma problēmas, nepadara to skaidrāku un neuzlabo. Ar šo likumprojektu tiek saasinātas jau šobrīd likumā esošās neskaidrības, turklāt likumprojekts daudz lielāku akcentu liek uz informācijas aizsardzību, ne atklātību – tādējādi tiek sašaurinātas personas tiesības iepazīties ar informāciju. Uzskatām, ka būtu sasaucāma darba grupa jauna likuma izstrādei, kurā tiktu panākts risinājums, kas līdzsvarotāk sabalansētu tiesības uz informācijas atklātību un informācijas drošības intereses, kā arī tiktu atrisinātas pašlaik spēkā esošā likuma problēmas.

PROVIDUS ir 6 iebildumi pret izstrādāto likumprojektu un 12 priekšlikumi likumprojekta pilnveidošanai.

 Atzinuma pilns teksts (64.50 KB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!