Raksts

Atklāti par medijiem


Datums:
06. augusts, 2002


Autori

Pauls Raudseps


Šonedēļ projekta Atklāti par 8.Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas finansēm ietvaros sāksies priekšvēlēšanu analīze par «iespējamo slēpto reklāmu» 17 nacionālos laikrakstos, 41 reģionālā laikrakstā, 8 radio un 5 TV kanālos.

Neviens nevar noliegt, ka slēptā reklāma — raksti un sižeti, par kuriem partijas maksā, bet kuri maskējas kā ikdienišķi redakcijas materiāli — Latvijā ir reāla problēma, taču vienpusīgi un nekritiski glaimojoši raksti var būt arī slinkuma vai neprofesionalitātes rezultāts. Tāpēc, sadarbojoties ar dažādu mediju pārstāvjiem, projekta grupa ir izveidojusi kritēriju kopumu, pēc kura var identificēt aizdomīgus materiālus. Šādā veidā identificētie materiāli tiks apkopoti un nodoti apspriešanai.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!