Raksts

Atjaunojošais taisnīgums nepilngadīgo noziedzības kontekstā: Baltijas valstis Eiropas dimensijā


Datums:
26. novembris, 2009


Autori

Andrejs Judins


No 2009.gada 25.-27.novembrim sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS rīkoja konferenci „„Atjaunojošais taisnīgums nepilngadīgo noziedzības kontekstā: Baltijas valstis Eiropas dimensijā”.

Konference bija viena no noslēguma aktivitātēm projektā, kura mērķis – pilnveidot un pētīt teoriju un praksi nepilngadīgo noziedzības novēršanas jomā Baltijas valstīs un Eiropā, rosināt speciālistu vidū diskusiju par plašāku Atjaunojošā taisnīguma instrumentu un metožu ieviešanu.

Projekta īstenošanas rezultātā tapa pētījums, kuru konferencē prezentēja tā autors Dr.jur. Andrejs Judins. Kaut arī pētījums lielākoties fokusēts uz Latviju, sniegts vērtējums praksei Lietuvā un Igaunijā, veikta salīdzinošā izpēte Eiropas tiesību piemērošanas telpā. Ar pētījumu varat iepazīties šeit

Konferencē piedalījās tiesību aizsardzības iestāžu speciālisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī krimināltiesību speciālisti no Beļģijas, Skotijas, Lielbritānijas, Spānijas, Vācijas, Ukrainas un Norvēģijas.

Piedāvājam Jums iepazīties ar konferences prezentāciju materiāliem.

(Atjaunojošais taisnīgums vs. Nepilngadīgo noziedzībapdf)

pdf Valsts kompensācija cietušajiem (823.46 KB)

pdf The future of restorative justice in juvenile delinquency prevention in Estonia (761.20 KB)

pdf Future of Restorative Justice – crime prevention & juvenile delinquency (300.67 KB)

pdf Restorative Justice and Juvenile Delinquency: Lithuanian case (707.40 KB)

pdf Information Exchange Projects in the Field of Crime Prevention (906.36 KB)

pdf Restorative Justice in Estonia (236.49 KB)

pdf Restorative Justice in Germany (119.66 KB)

pdf Внедрение восстановительного правосудия в Украине (1.99 MB)

pdf Mediācija skolā (7.19 MB)

pdf Taisnīguma atjaunošanas pieeju izmantošana Valsts probācijas dienesta darbā (2.03 MB)

pdf Alternatīvi risinājumi darbā ar bērniem likumpārkāpējiem (101.72 KB)

Publicēts portālā 2009. gada 27. novembrī

Projekts īstenots sadarbībā ar Latvijas Tieslietu ministrijas Valsts probācijas dienestu, Valsts Administrācijas lietišķo pētījumu universitāti (Brēmene, Vācija), Ukrainas Sabiedriskā izlīguma centru, Igaunijas Tieslietu ministriju, Lietuvas Tiesību institūtu un Eiropas Atjaunojošā taisnīguma forumu.

Projekta īstenošanas gaitā būtisku ieguldījumu snieguši Valsts Policijas, Iekšlietu ministrijas Informācijas Centra, Prokuratūras, Tieslietu ministrijas Juridiskās palīdzības administrācijas, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Cietušo atbalsta centra un Tieslietu ministrijas speciālisti.


Dziedināšana bez restēm

Es tev piedodu

Soda patiesā alternatīva

Vairāk ziņu — mazāk noziegumu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!