Raksts

Arī bezdarbam ir gada beigas


Datums:
10. decembris, 2010


Autori

Bezdarbnieces blogs


Sniegputenis, kas apņēmis Rīgu un Latviju, liek ciešāk satvert siltas tējas krūzi un sākt domāt par Ziemassvētkiem.

Tomēr manas pārdomas iztraucēja paziņa, pastāstot par savu neseno tikšanos ar NVA aģenti. Obligātajā tikšanās reizē decembra sākumā aģente paziņu burtiski pavēles veidā piereģistrējusi divos semināros, jo esot taču “gada beigas”, tāpēc mācības jāizmanto līdz pēdējai iespējai. Tā mana paziņa nokļuvusi seminārā par ģērbšanos un to, kā meklēt darbu.

Nav jau ne vainas šiem semināriem, tikai skumji, ka netiekam projām no padomju laika budžeta tērēšanas “tradīcijām” – ir gada beigas, piešķirtā nauda bezdarbnieku apmācībām (mazefektīvām, nemērķtiecīgām) ir maksimāli jāiztērē (pasniedzējiem, aģentiem, kā teica viena lektore – “mana draudzene man allaž prasa piespēlēt kādu haltūru…”).

Pēc diviem mēnešiem neesmu saņēmusi ne ziņas no NVA par kursiem, uz kuriem pieteicos. Un kāpēc gan lai kāds man dotu ziņu? Ja vēl būšu bez darba, labākajā gadījumā tajos tikšu aptuveni pēc gada (bezdarbnieku mutvārdu liecības).

Tikmēr kādas citas manas paziņas dzīvi, kuras darbavieta iesaistīta šajos bezdarbnieku kursos jau dažus gadus, decembrī aptumšo apziņa, ka darbs būs vien līdz janvāra vidum, kamēr “būs bezdarbnieku kursi”. Pēc tam, kā jau tas noticis citus gadus, arī viņai nav darba un ir piespiedu atvaļinājums ziemas vidū, kamēr valsts sakārto finansējumu apmācībai. Toties tagad viņas darbavieta strādājot bez pusdienu pārtraukumiem “melnām mutēm”, jo pēc NVA stabules kursi ir jāsarauj līdz gada beigām. Kamēr nauda iztērēta…

Labi būtu, ja manam bezdarbam gals arī pienāktu līdz ar gada beigām… Gaidu tikšanos ar “savu aģenti”.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!